შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ფუნდამენტური კვლევების 2022 წლის სახელმწიფო საგრანტო კონკურსში კავკასიის უნივერსიტეტის სახელით წარდგენილმა სამმა საპროექტო წინადადებამ გაიმარჯვა.
FR-22-4093 "კორპორაციული მდგრადობის ეკოლოგიური, სოციალური და მმართველობითი ინდიკატორები: განვითარებადი ქვეყნის კონტექსტი“ ხელმძღვანელი - ესთერ ორტიზ მარტინეზ, პროექტის პერსონალი: ნინო მაჭავარიანი - ეკონომიკის სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტი (კოორდინატორი); მედეა ზურაბიშვილი - ეკონომიკის სკოლის ასისტენტ-პროფესორი; თამარ კარბაია - ბიზნესის სკოლის ასისტენტ-პროფესორი;
პროექტის კონსულტანტები: პოლ თომფსონი; ერეკლე პირველი
FR-22-14060 „უსაფრთხო მრავალშრიანი '5G და მომდევნო' ქსელების განვითარების მეთოდოლოგია საქართველოში აბონენტთა სპეციალური ჯგუფების საჭიროებებისთვის“ ხელმძღვანელი რომან ოდარჩენკო, პროექტის პერსონალი: გიორგი იაშვილი - ტექნოლოგიების სკოლის ასოცირებული პროფესორი (კოორდინატორი);
FR-22-4050 „კოდირებული მრავალგანზომილებიანი ინდექს მოდულაცია 6G უსადენო ქსელებისათვის“ ხელმძღვანელი - ნოდარ უღრელიძე, ტექნოლოგიების სკოლის პროფესორი.

Winning projects of Caucasus University in the grant competition for fundamental research
In the 2022 state grant competition for fundamental research of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, three project proposals submitted on behalf of Caucasus University won:
FR-22-4093 "Environmental, social and governance indicators of corporate sustainability: the context of a developing country" Head - Esther Ortiz Martinez, project staff: Nino Machavariani - PhD student of the PhD Program in Economics (coordinator); Medea Zurabishvili - Assistant Professor of the School of Economics; Tamar Karbaia - Assistant Professor of the School of Business; The project will be consulted by: Paul Thompson; Erekle Pirveli.
FR-22-14060 "Methodology for the development of secure multi-layer '5G and subsequent' networks for the needs of special groups of subscribers in Georgia" head Roman Odarchenko, project staff: Giorgi Iashvili - associate professor (coordinator) of the School of Technology;
FR-22-4050 "Coded Multidimensional Index Modulation for 6G Wireless Networks" Supervisor - Nodar Ughrelidze, Professor of the School of Technology.