მწერლის დღე: ბესიკ ხარანაულის შემოწმედება
კავკასიის უნივერსიტეტის „ლიბრარეაში“ გაიმართა ღონისძიება: მწერლის დღე - ბესიკ ხარანაულის შემოქმედება.
მოწვეული სპეციალისტი - ლიტერატორი თეონა ბექიშვილი.
ღონისძიების მოდერატორი იყო პროფესორი მარიამ მანჯგალაძე.
თემა: ახალი პოეზიის დაბადება და მისი ენობრივი ტრანსფორმაცია; ტრადიცია და ნოვატორობა, პოეტი და დრო - საბჭოთა, პოსტსაბჭოთა და მიმდინარე პროცესები.
ღონისძიება კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი პროექტის - „მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“ (ავტორი - პროფ. მარიამ მანჯგალაძე) - ფარგლებში გაიმართა, რომელიც ქართულის, როგორც სახელმწიფო ენის, ქართველურ ენათა და დიალექტთა შესწავლასა და პოპულარიზაციას ემსახურება.

The Caucasus University bookstore “Librarea” hosted an event "Writer's Day – Besik Kharanauli's Work."
Invited specialist: Litterateur Teona Bekishvili.
Topic: The birth of new poetry and its linguistic transformation; tradition and innovation, the poet and time - Soviet, post-Soviet and current processes.
The event was held within the framework of one of the important projects of Caucasus University - "I love Georgian - My State Language" (author - Prof. Mariam Manjgaladze), which serves the study and promotion of the Georgian language (as the state language), Kartvelian languages and dialects.