22 ივლისს, ქალაქ ოლბორგში, დანია, უნივერსიტეტების პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციამ დაიწყო ლიდერობის განვითარების ახალი, ერთკვირიანი პროგრამა, რომელიც განკუთვნილია ახლადარჩეული უნივერსიტეტების პრეზიდენტებისთვის მსოფლიოს მასშტაბით.
პროგრამის ფარგლებში IAUP-ის წევრი მოქმედი და ყოფილი პრეზიდენტები ახლადარჩეულ პრეზიდენტებს გაუზიარებენ გამოცდილებას უნივერსიტეტის მართვასთან დაკავშირებულ მნიშვნელოვან საკითხებსა და გამოწვევებზე. პროგრამა 9 მოდულისგან შედგება და მოიცავს ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა: მისიისა და ხედვის შემუშავება, სტრატეგიული დაგეგმვა, ხარისხის უზრუნველყოფა, საერთაშორისო აღიარება და აკრედიტაციები, მმართველობა, ინტერნაციონალიზაცია, ინოვაციები, თანამედროვე ტექნოლოგიების დანერგვა განათლებაში, ფინანსების მართვა და მდგრადობა, მენეჯერული უნარები, ბრენდინგი და კომუნიკაცია, რისკების მართვა და აშ.
პროგრამის ფარგლებში IAUP-ის და კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, კახა შენგელია გაუძღვება სამ მოდულს - საუნივერსიტეტო ხედვა და მისია, ინტერნაციონალიზაცია, ლიდერობა და გამოწვევები.
ლიდერობის განვითარების პროგრამას უნივერსიტეტების პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაცია ყოველწლიურად უმასპინძლებს.

IAUP Leadership Development Program
On July 22, in Aalborg, Denmark, International Association of University Presidents started a new, week-long leadership development program for newly elected university presidents around the world.
Within the framework of the program IAUP members and former presidents will share their experience with newly elected presidents on important issues and challenges related to university management. The program consists of 9 modules and includes such important issues as: Development of the Mission and the Vision, Strategic Planning, Quality Assurance, International Recognition and Accreditation, Governance, Internationalization, Innovation, Implementation of Modern Technologies in Education, Finance Management and Sustainability, Managerial Skills, Branding and Communications, Risk Management, etc.
Within the framework of the program, Dr. Kakha Shengelia, IAUP and Caucasus University President, will lead three modules – University Vision and Mission, Internationalization, Leadership and Challenges.