16-17 თებერვალს, საგამოფენო ცენტრში „ექსპო ჯორჯია", განათლების საერთაშორისო გამოფენა გაიმართა. გამოფენაში საქართველოს სხვადასხვა უმაღლეს სასწავლებლებთან ერთად კავკასიის უნივერსიტეტიც იღებდა მონაწილეობას.
კავკასიის უნივერსიტეტი დამთვალიერებლების წინაშე ახალი პროგრამებითა და პრიორიტეტებით წარსდგა.
გამოფენის დღეებში, კავკასიის უნივერსიტეტს ჰქონდა წამახალისებელი გათამაშებაც, სადაც მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ მოეპოვებინათ 1000, 2000 და 3000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერები.
დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობა ჰქონდათ კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს შეხვედროდნენ და მათთვის საინტერესო საკითხებზე მიეღოთ ინფორმაცია.

International Education Fair Georgia 2017
On February 16-17, at Expo Georgia was held International Education Fair 2017.  IEFG is bringing together various Universities, in which Caucasus University was also participating.
The event is presenting a great number of educational establishments. Unique opportunity to see, ask and access information in order to best evaluate most suitable options. Education Fair 2014 is a meeting place for young people to understand and to choose the field of further studies and to be informed about all necessary services
During the exhibition days, Caucasus University had a competition for applicants who had an opportunity to win 1000, 2000 and 3000 GEL vouchers for their future studies in CU.