28 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტს ინდონეზიის რესპუბლიკის საელჩოს წარმომადგენლობითი ოფისის ხელმძღვანელი - ტორანგ პაკპაჰანი ეწვია.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორთან, ქეთევან კარბაიასთან.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს შესაძლო თანამშრომლობის საკითხები, ინდონეზიიდან სტუდენტების მოზიდვის მიმართულებით, აგრეთვე ერთობლივი მოკლევადიანი და გრძელვადიანი პროექტების განხორციელების შესაძლებლობები კავკასიის უნივერსიტეტსა და ინდონეზიის წამყვან უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის.

Visit of the representatives of the Embassy of the Republic of Indonesia at Caucasus University
On March 28, the head of the representative office of the Embassy of the Republic of Indonesia - Torang Pakpahan visited Caucasus University.
During the visit, the workshop was held with the Director of the Department of International Relations at Caucasus University - Ketevan Karbaia.
Within the framework of the meeting, the parties discussed possible cooperation perspectives in regard to attracting students from Indonesia as well as the opportunities for implementing short-term and long-term projects between the Caucasus University and the leading higher education institutions of Indonesia.
Along with Torang Pakpahan, a representative of the embassy - Dea Eristavi visited Caucasus University.