2012 წლის 5–7 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის მიერ ორგანიზებული საერთაშორისო კონფერენცია გაიმართა. კონფერენციაში მონაწილეობას იღებდნენ კავკასიის სამართლის სკოლის, ფრანგული ნანტერისა და გერმანული პოცდამის უნივერსიტეტების პროფესორები და სტუდენტები.
კავკასიის სამართლის სკოლამ აღნიშნულ კონფერენციას მეორედ უმასპინძლა. ტრადიციას საფუძველი თბილისში 2011 წლის სექტემბერში ჩაეყარა. სექტემბერს დაგეგმილ კონფერენციაში კავკასიის სამართლის სკოლის პროფესორებსა და სტუდენტებთან ერთად საფრანგეთიდან და გერმანიიდან ჩამოსული 27-მდე სტუმარი იღებდა მონაწილეობას. კონფერენციის მთავარი თემა იყო: "ადამიანის უფლებების გავლენა საერთაშორისო სამართალზე".

International Conference
On September 5-7, 2012, an international conference organized by Caucasus University School of Law was held. The conference was attended by professors and students from the Caucasus School of Law, the French University of Nanterre and the German University of Potsdam.
Caucasus School of Law hosted the conference for the second time. The tradition was founded in Tbilisi in September 2011. The conference, scheduled for September, was attended by about 27 guests from France and Germany, along with professors and students from the Caucasus School of Law. The main theme of the conference was "The Impact of Human Rights on International Law".