18 მარტს, არასამთავრობო ორგანიზაცია „წითელი ხიდის“ ინიციატივით, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, მარნეულში, სამოქალაქო განვითარების სკოლას ესტუმრა.
ვიზიტის ფარგლებში, უნივერსიტეტის პრეზიდენტი ეთნიკურად აზერბაიჯანელ ახალგაზრდებს შეხვდა. შეხვედრის მთავარი თემა იყო - ეთნიკურად აზერბაიჯანელი მოსწავლეებისთვის/სტუდენტებისთვის განათლების ხელშეწყობა. ახალგაზრდებმა CU-ის პრეზიდენტს გაუზიარეს პრობლემები, რომლებსაც ისინი აწყდებიან, როგორც ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლები, ასევე განიხილეს არსებული გამოწვევების გადაჭრის გზები და ალტერნატივები.
შეხვედრის ბოლოს, არასამთავრობო ორგანიზაცია „წითელი ხიდის“ წარმომადგენლები სტუმრებს ტრადიციული აზერბაიჯანული კერძებით გაუმასპინძლდნენ.

On March 18, at the initiative of the non-governmental organization "Red Bridge", Dr. Kakha Shengelia, the president of Caucasus University, visited the Civic Development School in Marneuli.
Within the framework of the visit, the president of the university met ethnic Azerbaijani youth. The main topic of the meeting was - promotion of education for ethnic Azerbaijani pupils/students. The students discussed the issues they face as members of an ethnic minority with the CU President, as well as potential solutions to these challenges.
At the end of the meeting, representatives of the non-governmental organization "Red Bridge" treated the guests to traditional Azerbaijani dishes.