13 ივლისს, CU-ის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეა“-ში, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტ კახა შენგელიასა და კავკასიის უნივერსიტეტის ელჩებს შორის გაცნობითი ხასიათის ფორმალური შეხვედრა გაიმართა.
კავკასიის უნივერსიტეტის ელჩების პროგრამა წელს პირველად, სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის ინიციატივით დაინერგა და CU-ის თერთმეტივე სკოლის 16 გამორჩეულ სტუდენტს აერთიანებს.
16 ელჩი, რომლებიც განსაკუთრებული აკადემიური მოსწრების, უნარ-ჩვევების, მრავალფეროვანი ინტერესებისა და საერთაშორისო აკადემიური გამოცდილებების მიხედვით შეირჩნენ, 1 წლის განმავლობაში ჩართულები იქნებიან კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტური ცხოვრების გაუმჯობესებასა და ადგილობრივი, თუ საერთაშორისო სტუდენტებისთვის ინკლუზიური ატმოსფეროს შექმნაში.
უნივერსიტეტის ელჩების პროგრამა საერთაშორისოდ აპრობირებული მეთოდია, რომელიც სტუდენტების ჩართულობის ზრდასა და მათი მეშვეობით, სტუდენტური ცხოვრების კიდევ უფრო მეტად გააქტიურებას ემსახურება.

On July 13, a formal introductory meeting was held at the CU bookstore "Librarea" between the Caucasus University President Dr. Kakha Shengelia and the Caucasus University ambassadors.
The Caucasus University Ambassadors Program was introduced for the first time this year by the initiative of the Student and Organizational Events Service and brings together 16 outstanding students from all eleven CU schools.
16 ambassadors, selected based on their exceptional academic performance, skills, diverse interests and international academic experiences, will be involved in improving student life at Caucasus University for 1 year and creating an inclusive atmosphere for local and international students.
The program of university ambassadors is an internationally proven method, which serves to increase the involvement of students and, through them, to make student life even more active.