კახა შენგელიას საჯარო ლექცია-დისკუსია ათენში
8 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის და უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზიდენტის, კახა შენგელიას ტრადიციული საჯარო ლექცია-დისკუსია გაიმართა ათენში.
თემა: "საქართველოში უმაღლესი განათლების მიღების შესაძლებლობები უცხოეთში მცხოვრები ქართველი ემიგრანტებისთვის"
შეხვედრას ესწრებოდნენ ათენის სკოლების ქართველი მოსწავლეები, რომლებიც უმაღლესი განათლების მიღებას საქართველოში გეგმავენ
ლექცია-დისკუსია გაიმართა ათენის განათლებისა და კულტურის ცენტრ „კავკასიასთან“ არსებული ბერძნულ-ქართული თავისუფალი უნივერსიტეტის ორგანიზებით, საზაფხულო სემინარების ციკლის - „საქართველო, საბერძნეთი და ევროპული ღირებულებები“ - ფარგლებში
ლექცია-დისკუსიის მოდერატორი იყო კავკასიის უნივერსიტეტის ლექტორი, ათენის ბერძნულ-ქართული თავისუფალი უნივერსიტეტის კონსულტანტი, თათია მთვარელიძე

On September 8, Dr. Kakha Shengelia, President of the International Association of University Presidents and Caucasus University held a traditional public lecture-discussion in Athens.
Topic: "Opportunities for Higher Education in Georgia for Georgian Immigrants Residing Abroad"
The meeting was attended by Georgian students of Athens’ schools who plan to receive higher education in Georgia.
The lecture-discussion was organized by the Education and Cultural Center of Athens’ ‘Caucasus’ Greek-Georgian Free University, within the framework of the summer seminars - "Georgia, Greece and European Values"
The lecture-discussion was moderated by Ms. Tatia Mtvarelidze, a lecturer at Caucasus University and a consultant at the Greek-Georgian Free University in Athens.