30 მაისს, ათენში, საბერძნეთში საქართველოს საელჩოს ორგანიზებით ჩატარდა ქართული დიასპორულ კონფერენცია, რომელზეც კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებიც იყვნენ მიწვეული. კონფერენციის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის მეწარმეობის განვითარების ცენტრმა მონაწილეებს გააცნო საქართველოში არსებული შესაძლებლობები მცირე ბიზნესის წამოსაწყებად, საგადასახადო შეღავათები, საგრანტო თუ სხვა პროგრამები, რომლის გამოყენებითაც ემიგრამტებს შესაძლოა გაუადვილდეთ სამშობლოში დაბრუნება.
კავკასიის უნივერსიტეტის დაფინანსებით, ათენში, უკვე მეორედ ჩატარდა სემინარი/ტრენინგი „მცირე ბიზნესის წამოწყება საქართველოში“, რომლის მიზანია ქართველ ემიგრანტებს გააცნოს საქართველოში არსებული შესაძლებლობები.
ასევე გაიმართა საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი მიღება. მიღებას დაესწრნენ საქართველოს დიასპორის წარმომადგენლები, საქართველოს პარლამენტის წევრები, საბერძნეთის რესპუბლიკის კულტურის მინისტრი და სხვა სტუმრები.

On May 30, representatives of Caucasus University were invited to the Georgian Diaspora Conference, organized by the Georgian Embassy in Athens, Greece. Within the framework of the conference, Caucasus University's Entrepreneurship Development Center introduced the participants with opportunities of developing small businesses, tax benefits, grants and other programs operating in Georgia, which can help emigrants to get back to their homeland.
It is the second time a seminar/training ‘Small Business Entrepreneurship in Georgia’ has been held with financial support of Caucasus University in Athens, the aim of which is to introduce Georgian emigrants to the opportunities in Georgia.
A celebration for the Independence Day of Georgia was also held during the meeting. The representatives of the Georgian Diaspora, members of the Georgian Parliament, the Minister of Culture of the Hellenic Republic and other guests attended the reception.