კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს Erasmus+ ის გაცვლით პროგრამას ადმინისტრაციული პერსონალისთვის ლილის კათოლიკურ უნივერსიტეტში, საფრანგეთი (Lille Catholic University, France) მობილობისთვის.
მობილობის პერიოდი: 21-25 მარტი, 2022.
პარტნიორ უნივერსიტეტში ვიზიტი მოიაზრებს საერთაშორისო კვირეულის პროგრამაში (International Staff Week) მონაწილეობას. საერთაშორისო კვირეულის თემაა: Innovation in teaching- learning& student experience and sustainable development.
კონკურსში მონაწილეობისათვის აუცილებელია ინგლისური ენის ფლობა და შემდეგი დოკუმენტების წარმოდგენა ინგლისურ ენაზე:
კანდიდატებს განაცხადების წარმოდგენა შეუძლიათ ელექტრონული ფორმით 2022 წლის 23 იანვრის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: ir@cu.edu.ge .
კანდიდატმა ელ-ფოსტის სათაურში უნდა მიუთითოს უნივერსიტეტის დასახელება და თითოეული დოკუმენტი უნდა იყოს შესაბამისად დასათაურებული.
- შერჩევის პროცესში უპირატესობა მიენიჭება იმ კანდიდატს, რომელსაც ჯერ არ უსარგებლია Erasmus+ მობილობის პროგრამით;
- შერჩეული კანდიდატების შესახებ ინფორმაციის / დოკუმენტების მიწოდება მოხდება მიმღები უნივერსიტეტისათვის;
- ადმინისტრაციული პერსონალის საბოლოო შერჩევა მოხდება ლილის კათოლიური უნივერსიტეტის შესარჩევი კომისიის მიერ;

Mobility Period: March 21-25, 2022.
A visit to a partner university will involve participating in an International Staff Week program. The theme of the International Week is: Innovation in teaching-learning & student experience and sustainable development.
The Erasmus + Exchange Program for International Administrative Staff Mobility covers travel expenses and awards scholarships. The amount of the scholarship is determined in accordance with the Erasmus + guidelines and the legislation of the recipient country.
Staff employed in the administrative position of Caucasus University
To participate in the competition, it is necessary to speak English and submit the following documents in English:
- Copy of international passport;
- 1 letter of recommendation.
Applications that will not be considered:
- Will be incomplete or non-compliant with established requirements;
- Will be submitted late or in stages.
Candidates can submit applications electronically until January 23, 2022 at the following address: ir@cu.edu.ge
The candidate should indicate the name of the university in the subject line of the e-mail and each document should be titled accordingly.
Sampling procedure:
- The submitted application documents will be reviewed by the Caucasus University Competition Commission;
- In the selection process, preference will be given to the candidate who has not yet been in the Erasmus + mobility program;
- If necessary, an interview or test in English may be scheduled;
- The selected candidates will be nominated by the commission;
- Information/documents about the selected candidates will be provided to the host university;
- The final selection of administrative staff will be made by Lille Catholic University Selection Committee;