30 სექტემბრიდან 1 ოქტომბრამდე, რედისონ ბლუ ივერიაში, სექტორთშორისი თანამშრომლობის გასაღრმავებლად სოციალური საწარმოების რიგით მესამე მასშტაბური და გავლენაზე ორიენტირებული B2B გამოფენა გაიმართა.
კავკასიის უნივერსიტეტი ინდივიდუალურად მუშაობდა და მხარდამჭერი იყო სოციალურ საწარმოსი - Edena-Traditional Crafting Workshop-ედენა ტრადიციული რეწვის სახელოსნო, სოციალური საწარმოებისთვის მრავალკომპონენტიანი მხარდაჭერის ფარგლებში, რათა საწარმოს მოემზადებინა კორპორაციული ბიზნეს შეთავაზება და დაეგეგმა B2B შეხვედრები.
ღონისძიებაზე სტუმრებს სიტყვით მიმართეს: საქართველოში ევროკავშირის ელჩმა პაველ ჰერჩინსკიმ, CSRDG-ს აღმასრულებელმა დირექტორმა ეკა ურუშაძემ და თბილისი მერმა კახა კალაძემ.
B2B გამოფენა საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის (CSRDG) ინიციატივით გაიმართა. ღონისძიების მხარდამჭერია ევროკავშირი და პური მსოფლიოსთვის, პროექტის „სოციალური მეწარმეობის განვითარება მდგრადი და ინკლუზიური საზოგადოებისთვის“ ფარგლებში, რომელსაც საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი (CSRDG) სოციალურ საწარმოთა ალიანსთან და პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად ახორციელებს.
გამოფენაზე ბიზნეს კომპანიების წარმომადგენლებს საშუალება ჰქონდათ, რომ შეხვედროდნენ სოციალურ მეწარმეებს და მათი ინტერესების შესაბამისად ეწარმოებინათ მოლაპარაკებები მათთან სამომავლო თანამშრომლობაზე. ასევე, ღონისძიების სტუმრებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, გასცნობოდნენ 47 მოწინავე ქართული სოციალური საწარმოების მრავალფეროვან პროდუქციას და მომსახურებას ერთ სივრცეში.

From September 30 to October 1, the third large-scale and impact-oriented B2B exhibition of social enterprises was held in Radisson Blu Iveria to deepen cross-sector cooperation.
Caucasus University individually worked and supported the social enterprise - Edena-Traditional Crafting Workshop, within the framework of multi-component support for social enterprises, to prepare the enterprise's corporate business proposal and plan B2B meetings.
Ambassador of the European Union to Georgia Pawel Herczynski, Executive Director of CSRDG Eka Urushadze and Tbilisi Mayor Kakha Kaladze addressed the guests at the event.
The B2B exhibition was held at the initiative of the Centre for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG). The event is supported by the European Union and Bread for the World, within the framework of the project “Advancing Social Entrepreneurship for Sustainable and Inclusive Society”, which is implemented by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG) together with the Alliance of Social Enterprises and partner organizations.
At the exhibition, representatives of business companies had the opportunity to meet social entrepreneurs and negotiate future cooperation with them in accordance with their interests. Also, the guests of the event had the opportunity to learn about the diverse products and services of 47 advanced Georgian social enterprises in one space.