კავკასიის უნივერსიტეტისა და გამომცემლობა „არტანუჯის“ ერთობლივი ნაშრომი „ნაპოლეონის მარშლები“
კავკასიის უნივერსიტეტისა და გამომცებლობა „არტანუჯის“ თანამშომლობით  გამოქვეყნდა ქართველი ისტორიკოსების ერთობლივი ნაშრომი „ნაპოლეონის მარშლები“.
წიგნის ავტორები არიან ალექსანდრე მიქაბერიძე, ნიკა ხოფერია და ლევან მიქაბერიძე.
წიგნი მომზადდა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის „საგამომცემლო სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტის“ ფარგლებში, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორის, ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორის, ბუბა კუდავას ავტორობით წარდგენილმა პროექტმა გასულ წელს მოიპოვა.
აღნიშნული წიგნი ქართველ მკითხველს საშუალებას აძლევს, მშობლიურ ენაზე გაეცნოს ნაპოლეონის სახელოვანი მარშლების ცხოვრებასა და მოღვაწეობას.

The joint work of Georgian historians "Napoleon's Marshals" was published in collaboration with Caucasus University and Artanuji Publishing.
The authors of the book are Alexander Mikaberidze, Nika Khoperia and Levan Mikaberidze.
The book was prepared within the framework of Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation Publishing Grant Competition; last year the winner of the competition was a project submitted by Caucasus University Professor, Doctor of History, Buba Kudava.
This book allows Georgian readers to get acquainted with the life and work of Napoleon's famous marshals in their native language.