კავკასიის უნივერსიტეტმა ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის (EUA) ინდივიდუალური სრული წევრის სტატუსი მოიპოვა
8 ნოემბერი 2021
კავკასიის უნივერსიტეტი კიდევ ერთი საერთაშორისო ორგანიზაციის წევრი გახდა. ამჯერად, უნივერსიტეტმა ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის (EUA) ინდივიდუალური სრული წევრის სტატუსი მოიპოვა.
ევროპული უნივერსიტეტების ასოციაცია, რომელიც ყველაზე მასშტაბური საუნივერსიტეტო  გაერთიანების სტატუსით წლებია სარგებლობს, ამავდროულად უზრუნველყოფს ევროპის უმაღლესი განათლების პოლიტიკისა და პრაქტიკის შესწავლას ხარისხის უზრუნველყოფის, ინტერნაციონალიზაციის, მმართველობისა და დაფინანსების კუთხით, ასევე ახორციელებს ტრანსნაციონალური და ინსტიტუციური განვითარების პროექტებს.
ამჟამად ასოციაცია 800-ზე მეტ უნივერსიტეტსა და 48 ევროპული ქვეყნის წარმომადგენლისგან შემდგარ რექტორთა ეროვნულ კონფერენციას აერთიანებს.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტმა, ასოციაციის მიერ  სწავლა/სწავლებისა და კვლევის მიმართულებით დადგენილი სტანდარტების  შესაბამისობით მოიპოვა ინდივიდუალური სრული წევრის სტატუსი. აღნიშნული მანდატი კი, უნივერსიტეტს შესაძლებლობას მისცემს აქტიური მონაწილეობა მიიღოს ისეთი ფუნდამენტური მნიშვნელობის პროცესში, როგორიცაა ევროპული უმაღლესი განათლებისა და კვლევის პოლიტიკის ფორმირება. ასევე კავკასიის უნივერსიტეტს შესაძლებლობა ექნება მიიღოს უახლესი ინფორმაცია ევროპაში გავრცელებული საუკეთესო პრაქტიკის შესახებ და ჩაერთოს ერთობლივ პროექტებში.
კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს სტრატეგიულ მიმართულებას ინტერნაციონალიზაცია წარმოადგენს. ამის უზრუნველსაყოფად უნივერსიტეტი წარმატებით თანამშრომლობს მსოფლიოს წამყვან საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან, ორგანიზაციებთან და  ასოციაციებთან. ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის (EUA) ინდივიდუალური სრული წევრის სტატუსის მოიპოვება კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი ნაბიჯია კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო საგანმანათლებლო სივრცეში ინტეგრირების მიმართულებით.

Caucasus University became a member of another international organization. This time, the university gained the status of an individual full member of the European University Association (EUA).
The European University Association, which has been enjoying the status of the largest university association for years, provides a study of European higher education policies and practices in terms of quality assurance, internationalization, governance and funding, as well as transnational and institutional development projects.
The association currently unites more than 800 universities and a national conference of rectors from 48 European countries.
It should be noted that Caucasus University has acquired the status of a full individual member in accordance with the standards set by the Association in the field of teaching/learning and research. This mandate will enable the University to take an active part in the process of such fundamental importance as the formation of European higher education and research policies. Caucasus University will also have the opportunity to receive the latest information on best practices in Europe and to engage in joint projects.
Internationalization is one of the most important strategic directions of Caucasus University. To ensure this, the University successfully cooperates with the world's leading educational institutions, organizations and associations. Gaining the status of an individual full member of the European University Association (EUA) is another important step towards the integration of Caucasus University into the international educational space.