კონკურსის- ლოგიკური თამაშების ლიგა-დაჯილდოვება
12 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში აბიტურიენტების კონკურსის - „ლოგიკური თამაშების ლიგის“  - დაჯილდოება გაიმართა.
კონკურსის მონაწილეებს უნდა ამოეხსნათ 15 ლოგიკური ამოცანა, რომლისთვისაც გამოყოფილი დრო - 2 საათი და 30 წუთი - იყო.
I ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა 8 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
II ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა 6 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
III ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა 4 000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
საპრიზო ადგილზე გასული გუნდის წევრი, მიიღებს გუნდისთვის გამოყოფილი ვაუჩერის 1/4-ს. მიღებული ვაუჩერი დააფინანსებს კავკასიის უნივერსიტეტში ბაკალავრიატში სწავლის საფასურს 4 წლის განმავლობაში. ვაუჩერებით სარგებლობა შეუძლიათ 2022-2023 აკადემიურ წელს კავკასიის უნივერსიტეტში ჩარიცხულ სტუდენტებს.

On March 12, the conference hall of the Caucasus University hosted the award ceremony of the entrants' competition - "League of Logic Games".
Contestants had to solve 15 logical tasks within 2 hours and 30 minutes.
The winners of the competition were awarded educational vouchers by Caucasus University.
The team in first place was awarded an educational voucher of 8,000 GEL
The team in second place was awarded an educational voucher of 6,000 GEL
The team in third place was awarded an educational voucher of 4,000 GEL
The member of the team that took the prize place will receive 1/4 of the voucher allocated for the team. The received voucher will finance the undergraduate tuition fee at Caucasus University for 4 years. Vouchers can be used by students enrolled in Caucasus University in the 2022-2023 academic year.
The prize will be divided into 1/4 and allocated for the team. The voucher will finance the undergraduate tuition fee at Caucasus University for 4 years. Vouchers can be used by students enrolled in Caucasus University in the 2022-2023 academic year.