1-ლ ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა მალმოს უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტს სტუმრობდნენ მალმოს უნივერსიტეტის სწავლა/სწავლების ცენტრის დირექტორი პატრისია სტააფი (Patricia Staaf ) და შვედური ენის, როგორც უცხო ენის ლექტორი ტერეზა ტომაშევიჩი (Teresa Tomašević), კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან სამუშაო შეხვედრებში მონაწილეობდა ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაიის მიმართულებით, ირენა მელუა, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია და უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი ეთუნა ინწკირველი.
აღსანიშნავია, რომ შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს შესაძლო თანამშრომლობის საკითხები სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის უცხო ენების სწავლების, სტუდენტებისა და აკადემიური გაცვლის, აგრეთვე ინსტიტუციური განვითარების პროექტების ინიცირების თვალსაზრისით.
მალმოს უნივერსიტეტი  ერთ-ერთი წამყვანი სახელმწიფო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაა შვედეთში, რომელიც აერთიანებს 24 000 ზე მეტ სტუდენტსა და 1600 ლექტორს, უნივერსიტეტი გამოირჩევა პროგრამების მრავალფეროვანებითა და საერთაშორისო სტუდენტების სიმრავლით.

Caucasus University's department of international relations hosted the representatives of Malmo University on November 1.
Patricia Staaf, the director of the Centre for Teaching and Learning at Malmo University, and Teresa Tomaevi, a lecturer of Swedish as a foreign language, visited Caucasus University as part of the visit. Irena Melua, the vice president for internationalization, Ketevan Karbaya, the director of the department of international relations, and Etuna Intskirveli, an invited lecturer at Caucasus University, all took part in the work meetings on behalf of Caucasus University.
It should be noted that during the meeting, the parties talked about potential areas for cooperation in a variety of directions, including foreign language teaching, student and academic exchange, as well as the start of institutional development projects.