საუნივერსიტეტო კონკურსის UNI4VERSE - ის საინფორმაციო შეხვედრა
CU-ში გაიმართა საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტოს მიერ ორგანიზებული საუნივერსიტეტო კონკურსის- UNI4VERSE - ის საინფორმაციო შეხვედრა.
შეხვედრაზე საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს პროექტების მენეჯერმა მარიამ ვარდიძემ, კომპანია OMNIA-ს მრჩეველმა და ექსპერტმა მწვანე  კანონმდებლობის საკითხებში, ირაკლი სამხარაძემ და ინოვაციური განათლების ფონდის დირექტორმა, მერაბ ლაბაძემ დაინტერესებულ სტუდენტებს საუნივერსიტეტო კონკურსთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს. ისაუბრეს კონკურსის მიზნებზე, მონაწილეობის პირობებზე, ასევე მწვანე ეკონომიკის სფეროში არსებული გამოწვევებსა და პრობლემებზე.
UNI4VERSE საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს მიერ ორგანიზებული ერთ-ერთი მასშტაბური პროექტია, რომელიც მიზნად ისახავს გაზარდოს უნივერსიტეტებსა და სტუდენტებს შორის ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების მიმართ ინტერესი და ჩართულობა.
2024 წლის კონკურსი ფოკუსირებულია მწვანე ეკონომიკისა და ტექნოლოგიების მიმართულებით გამოწვევების აღმოჩენასა და გადაწყვეტაზე.
პროექტი ყოველწლიურად გამოავლენს წლის გამარჯვებულ უნივერსიტეტს ინოვაციების და ტექნოლოგიების მიმართულებით.

At CU the information meeting for the university competition UNI4VERSE, organized by Georgia’s Innovation and Technology Agency, was held.
During the meeting, the Project Manager of Georgia’s Innovation and Technology Agency – Mariam Vardidze, An advisor at OMNIA and an expert in green legislation, Irakli Samkharadze, and the director of the Innovative Education Foundation, Merab Labadze, provided detailed information about the competition to interested students. They discussed the goals of the competition, the conditions for participation, and the challenges and issues in the field of the green economy.
UNI4VERSE is a large-scale project organized by Georgia’s Innovation and Technology Agency to increase interest and involvement in innovation and technology among universities and students.
The 2024 competition focuses on identifying and addressing challenges related to the green economy and technology.