არასამთავრობო ორგანიზაცია ,,CSMDI”-ის წევრები კავკასიის უნივერსიტეტში
28 ოქტომბერს, CU კამპუსს, არასამთავრობო ორგანიზაცია „სამოქალაქო საზოგადოებისა და მედიის განვითარების ინსტიტუტი CSMDI”-ის წევრები ესტუმრნენ.
ახალგაზრდებს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ უმასპინძლა. მონაწილეებმა მოისმინეს დეტალური ინფორმაცია საბაკალავრო პროგრამების შესახებ და მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიიღეს.
შეხვედრის დასასრულს ტრადიციულად დაათვალიერეს კამპუსი, უნივერსიტეტის ინფრასტრუქტურა, გარემო და ის სტუდენტური სივრცეები, სადაც CU-ში სწავლისას სხვადასხვა პრაქტიკულ სამუშაოებს შეასრულებენ.
პროექტი „არაფორმალური განათლების მულტიმედიური სასწავლო ცენტრი“ ხორციელდება საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის მხარდაჭერით.
ამ პროექტის ფარგლებში, მუნიციპალიტეტის სხვადასხვა სოფელში მცხოვრები მოსწავლეები გადიან სასერტიფიკატო კურსებს, მათ შორის გახლდათ „პროფესიული ორიენტაციისა და კარიერული დაგეგმვის კურსი“.გარდა თეორიული სწავლებისა, კურსი ითვალისწინებს პრაქტიკულ ტურებს სხვადასხვა სასწავლო დაწესებულებაში და შეხვედრებს თავისი საქმის პროფესიონალ ადამიანებთან.

On October 28, the CU campus was visited by members of the non-governmental organization "Civil Society and Media Development Institute CSMDI".
Dr. Kakha Shengelia, the president of Caucasus University, welcomed the young participants. They received detailed information about the bachelor's programs and comprehensive answers to their questions.
At the end of the meeting, the participants toured the university campus, its infrastructure, and familiarized themselves with the student spaces where they will perform various practical tasks while studying at CU.
The project "Informal Education Multimedia Training Center" is implemented with the support of the Strategic Research and Development Center of Georgia.
As part of this project, students living in different villages within the municipality are participating in certificate courses, including the "Professional Orientation and Career Planning Course." This course not only provides theoretical courses but also includes practical visits to educational institutions and opportunities to meet with professionals in their fields.