ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი თბილისის სახელმწიფო კონსერვატორიასთან
21 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტს, საქართველოს ეროვნულ უნივერსიტეტსა და თბილისის სახელმწიფო კონსერვატორიას შორის, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი განახლდა.
განახლებულ მემორანდუმს ხელი მოაწერეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, კონსერვატორიის რექტორმა ნანა შარიქაძემ და საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორმა გიორგი ღავთაძემ.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს სამუსიკო ხელოვნების განვითარებაში უმაღლესი სასწავლო საგანმანათლებლო ინსტიტუციების თანამშრომლობით მომავალ თაობათა კულტურული აღზრდას, საზოგადოებრივი სიკეთის შექმნას, ქართული ეროვნული მუსიკალური კულტურისა და მემკვიდრეობის შესწავლას, დაცვას, პოპულარიზებას მსოფლიო კონტექსტში.

Memorandum of cooperation with Tbilisi State Conservatoire
On March 21, Caucasus University, National University of Georgia, and Tbilisi State Conservatoire renewed their memorandum of cooperation.
The renewed memorandum was signed by the President of Caucasus University Dr. Kakha Shengelia, the Rector of the Conservatoire, Nana Sharikadze, and the Vice Rector of the National University of Georgia Giorgi Ghavtadze.
The goals of the memorandum is the cultural upbringing of future generations, creation of public good, study, protection and promotion of Georgian national musical culture and heritage in the global context with the cooperation of higher educational institutions in the development of musical art.