ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ქეჯის ბიზნესის სკოლასთან
1-ელ აგვისტოს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ქეჯის ბიზნესის სკოლასთან (KEDGE Business School) ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა.
ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას ხელი მოაწერეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და ქეჯის ბიზნესის სკოლის გენერალურმა მდივანმა, ალექსანდრე ნავაიმ.
ურთიერთთანამშრომლობის მიზანია კავკასიის ბიზნესის სკოლის  გაცვლითი პროგრამების განხორციელება ბაკალავრის, მაგისტრატურის და დოქტორანტურის საფეხურის სტუდენტებისთვის, ასევე, ერთობლივი პროექტებისა და მოკლევადიანი პროგრამების დაგეგმვა.
მემორანდუმის ხელმოწერას ესწრებოდნენ საფრანგეთის ელჩი საქართველოში, დიეგო კოლასი, ნიუ ჯერსის უნივერსიტეტის პრეზდიენტი, სიუ ჰენდერსონი, ვიცე-პრეზიდენტი კვლევისა და სტრატეგიული განვითარების დარგში, ბორის(ბუბა) ლეჟავა, ბიზნესის სკოლის დეკანი, ელენე ჯღარკავა და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორი ირენა მელუა.
ქეჯის ბიზნესის სკოლა ერთ-ერთი  დიდი  და მოწინავე საგანმანათლებლო დაწესებულებაა საფრანგეთში, ამას ცხადყოფს შანხაის მსოფლიო საუნივერსიტეტო რეიტინგის 2021 წლის მაჩვენებელი, რომლის მიხედვითაც იგი საფრანგეთში მეორე ადგილს იკავებს ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით არსებული კვლევებით.
ქეჯის ბიზნესის სკოლის მთავარი კამპუსი ბორდოში მდებარეობს, გარდა ამისა, მსურველებს სთავაზობს 36 საგანმანათლებლო პროგრამას, სამ სხვადასხვა ქალაქში მარსელში, პარიზსა და ტულონში.
მნიშვნელოვანია, რომ შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებს შორის, მოლაპარაკებები დაიწყო კავკასიის უნივერსიტეტთან ერთად, ქეჯის ღვინის სკოლის კამპუსის გახსნაზე, რომელიც გლობალური ღვინის სექტორის ერთ-ერთ უდიდეს ქალაქში, ბორდოში მდებარეობს.

Memorandum of Cooperation with KEDGE Business School
The cooperation agreement was signed by Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, and Alexandre de Navailles, Director General of KEDGE Business School.
The purpose of the cooperation is to implement exchange programs for Caucasus School of Business bachelor’s, master’s and doctoral students, as well as to plan joint projects and short-term programs.
The signing of the Memorandum was attended by the Ambassador of France to Georgia, Diego Colas, the President of New Jersey City University, Sue Henderson, Vice President for Research and Strategic Development, Boris (Buba) Lezhava, Dean of Caucasus School of Business, Elene Jgharkava and Director of International Relations and Projects, Irena Melua.
KEDGE Business School is one of the largest and most advanced educational institutions in France, as evidenced by the 2021 Shanghai World University Rankings, where it ranks second in France in terms of business administration research.
The main campus of KEDGE Business School is located in Bordeaux. In addition, the school offers 36 educational programs in three different cities: Marseille, Paris and Toulon.
During the meeting, negotiations between the parties along with Caucasus University began in regards to opening of the KEDGE Wine School campus, located in Bordeaux, one of the largest cities in the global wine sector.