30 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტსა და კომოში მდებარე ინსუბრიას უნივერსიტეტს (იტალია) შორის ხელი მოეწერა ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას. ხელშეკრულებას კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ხელი მოაწერა უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუამ, ინსუბრიას უნივერსიტეტის მხრიდან – ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ზამპერეტი ჯორჯო მარიამ.
მემორანდუმი და სტუდენტთა გაცვლის ხელშეკრულება კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის, ეკონომიკის, ტურიზმისა და ტექნოლოგიების სკოლების სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტებს საშუალებას მისცემს ერთი სემესტრი გაატარონ პარტნიორ უნივერსიტეტში, რაც ხელს შეუწყობს მათ აკადემიური და პროფესიული გამოცდილების გაღრმავებას საერთაშორისო გარემოში.
შეხვედრას ესწრებოდნენ კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანი, ელენე ჯღარკავა, ტურიზმის სკოლის დეკანი, დიკო კოპალეიშვილი, ასევე საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლები. ვიზიტის ფარგლებში, პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენელს დეტალური ინფორმაცია მიეწოდა კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიასა და მნიშვნელოვან აქტივობებზე.
აღსანიშნავია, რომ შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის შესაძლო მიმართულებები ერთობლივი პროგრამების შექმნის კუთხით, რაც კიდევ უფრო მეტ შესაძლებლობას შეუქმნის კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს.

Memorandum of Cooperation with the University of Insubria
On October 30, Caucasus University and the University of Insubria, located in Como, Italy, signed a Memorandum of Cooperation. Representing Caucasus University, the Vice President for Internationalization, Irena Melua, signed the agreement, while the University of Insubria was represented by Giorgio Maria Zamperetti, the Vice President for Internationalization.
This memorandum and student exchange agreement will enable master’s students from Caucasus University's Schools of Business, Economics, Tourism, and Technology to spend one semester at the partner university, fostering academic and professional growth in an international environment.
The meeting was attended by the Dean of Caucasus School of Business, Elene Jgarkava; the Dean of the School of Tourism, Diko Kopaleishvili; as well as representatives from the Department of International Relations. During the visit, the University of Insubria representative received detailed information on Caucasus University’s internationalization strategy and key initiatives.
Additionally, both sides discussed potential directions for collaboration, including the development of joint programs, which will create even more valuable opportunities for Caucasus University students.