კავკასიის უნივერსიტეტსა და ციურიხის უნივერსიტეტის ევროპის ინსტიტუტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
თანამშრომლობის ფარგლებში ევროპის ინსტიტუტი კავკასიის უნივერსიტეტთან ერთად განახორციელებს ერთობლივ კვლევით პროგრამებს, სემინარებსა და მოკლევადიან გაცვლით პროგრამებს, როგორც სტუდენტების ისე აკადემიური პერსონალისთვის.
აღსანიშავია, რომ ციურიხის უნივერსიტეტის ევროპის ინსტიტუტთან წლებია აქტიურად თანამშრომლობს კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლა სხვადასხვა პროექტების ფარგლებში.
ციურიხის უნივერსიტეტის ევროპის ინსტიტუტი ერთ-ერთი წამყვანი საგანმანათლებლო ცენტრია შვეიცარიაში, რომელიც უზრუნველყოფს ევროპული სამართლისა და შვეიცარიის სავაჭრო სამართლის მიმართულებით მნიშვნელოვანი საგანმანათლებლო პროგრამებისა და ტრენინგების განხორციელებას.

A cooperation agreement was signed between Caucasus University and the European Institute of the University of Zurich.
Within the framework of the cooperation, the European Institute together with Caucasus University will implement joint research programs, seminars and short-term exchange programs for both students and academic staff.
It should be noted that the Caucasus School of Governance has been actively cooperating with the European Institute of the University of Zurich for many years.
The European Institute of the University of Zurich is one of the leading educational centers in Switzerland, providing important educational programs and trainings in European Law and Swiss Commercial Law.