9 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ჩინეთის, ჰუნანის ჰუმანიტარული, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტთან (HUHST) ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა.
ურთიერთთამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და ჰუნანის ჰუმანიტარული, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა ლიუ ხიუნმა.
შეთანხმების მიზანია, სტუდენტთა და ლექტორთა გაცვლითი პროგრამების განხორციელება, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს საშუალებას მისცემს სასწავლო სემესტრი ჩინეთის ერთ-ერთ წამყვან უნივერსიტეტში გაატარონ.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან და უნივერსიტეტის სკოლების დეკანებთან, სადაც მხარეებმა ისაუბრეს სამომავლო თანამშრომლობის დეტალებზე. გამოთქვეს მზაობა სხვადასხვა მიმართულებებით თანამშრომლობაზე.

On December 9, Caucasus University signed a Memorandum of Cooperation with Hunan University of Humanities, Science and Technology (HUHST).
The Memorandum of Cooperation was signed by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia and the President of Hunan University of Humanities, Science and Technology, Mr. Liu Heyun (刘和云).
The agreement aims to implement student and lecturer exchange programs that will enable Caucasus University students to spend their semesters at one of China's leading universities.
Within the framework of the visit, a work meeting was held with the President of the Caucasus University and the Deans of the University Schools, where the sides discussed the details of future cooperation. They expressed readiness to cooperate in different directions.