14 ნოემბერს, სასტუმრო „კაჭრეთის ამბასადორში” მწვანე ეკონომიკის ინოვაციების ფორუმი გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც, საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტების სტუდენტებმა და სატყეო სექტორის დაინტერესებულმა მხარეებმა ტყის რესურსებით მდგრად სარგებლობაზე დაფუძნებული ბიზნესგეგმები წარმოადგინეს.
ფორუმში მონაწილეობა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტმა ლიკა ბაღიშვილმა მიიღო, რომლის ბიზნესგეგმაც, კომპეტენტური სპეციალური კომისიის გადაწყვეტილებით, ოთხ ყველაზე პერსპექტიულ კონცეფციას შორის მოხვდა.
ლიკა ბაღიშვილისა(კავკასიის უნივერსიტეტი) და მეგი წურწუმიას (შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი) ბიზნესგეგმა თემას, "ტყის გაყინული მცენარეების ჩაი" ეხება, რომელზე მუშაობაც გაგრძელდება საპილოტე პროექტების მომზადებისა და განხორციელების მიზნით. ფორუმი CENN-ის ორგანიზებითა და ავსტრიის თანამშრომლობა განვითარებისათვის / Austrian Development Cooperation ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა.

On November 14, the Green Economy Innovation Forum was held at the Kachreti Ambassadors Hotel, where students from various Georgian universities and forestry sector stakeholders presented sustainable forestry-based business plans.
Lika Baghishvili, a student at Caucasus University, participated in the forum, her business plan was said to be among the four most promising concepts by the decision of the Special Commission.
Lika Baghishvili (Caucasus University) and Megi Tsurtsumia's (International Black Sea University) business plan deals with the topic "Frozen Forest Plant Tea", which will continue to be worked on for the purposes of preparation and implementation of pilot projects.