ლისაბონის ნოვას უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
7 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ლისაბონის ნოვას უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტს ჟუან ამარო დე მატოსს  და ამავე უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან მონაწილეობდნენ ირენა მელუა, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ბორის (ბუბა ლეჟავა) ვიცე-პრეზიდენტი კვლევისა  და სტრატეგიული განვითარების დარგში,  ირმა გრძელიძე, სტრატეგიული განვითარებისა და საერთაშორისო აკრედიტაციის დეპარტამენტის დირექტორი და  ქეთევან კარბაია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი.
აღსანიშნავია, რომ შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის საკითხები სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის სტუდენტებისა და აკადემიური გაცვლის, აგრეთვე ინსტიტუციური განვითარების პროექტების ინიცირების თვალსაზრისით.  განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო მედიცინის, მედიისა და ჰუმანიტარული მეცნიერებების მიმართულებით შესაძლო თანამშრომლობის საკითხებს.
ლისაბონის ნოვას უნივერსიტეტი, ერთ-ერთ წამყვან სახელმწიფო  უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას წარმოადგენს ევროპის მასშტაბით, რომელიც გამოირჩევა მრავალფეროვანი საგანმანათლებლო პროგრამებით, უმაღლესი ხარისხის განათლებითა და საერთაშორისო პოზიციონირებით.  CU-ს ლისაბონის ნოვას უნივერსიტეტთან Erasmus + ინსტიტუციური თანამშრომლობის პროექტების (CBHE) ფარგლებში 2020 წლიდან წარმატებული თანამშრომლობა აკავშირებს.

On March 7, Caucasus University hosted Nova University Lisbon Vice President, João Amaro de Matos, along with the representatives of the same university.
Within the framework of the visit, a work meeting was held, in which Irena Melua, Vice-President for Internationalization; Boris (Buba) Lezhava, Vice-President for Research and Strategic Development; Irma Grdzhelidze, Director of the Department of Strategic Development and International Accreditation, and Ketevan Karbaia, Director of International Relations Department participated on behalf of Caucasus University.
It should be noted that during the meeting, the parties discussed issues of cooperation in various fields, including student and academic exchange, as well as the initiation of institutional development projects. Special attention was paid to issues of possible cooperation in the field of medicine, media and humanitarian sciences.
Nova University Lisbon is one of the leading state higher education institutions in Europe, distinguished by diverse educational programs, high quality education and international positioning. CU has been successfully cooperating with Nova University Lisbon since 2020 within the framework of Erasmus + Institutional Cooperation Projects (CBHE).