საორიენტაციო შეხვედრა საერთაშორისო ხარისხის მაძიებელი სტუდენტებისათვის
6 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა საერთაშორისო ხარისხის მაძიებელ სტუდენტებს კამპუსში უმასპინძლა.
2024 წლის შემოდგომის სემესტრში, კავკასიის უნივერსიტეტს, ინგლისურენოვან პროგრამებზე, საერთაშორისო ხარისხის მაძიებელი სტუდენტები მსოფლიოს 15-ზე მეტი ქვეყნიდან უერთდებიან.
ტრადიციულად, სტუდენტებმა მიიღეს დეტალური ინფორმაცია, როგორც უნივერსიტეტის მისიის, ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების, ასევე უნივერსიტეტში არსებული სერვისებისა და სასწავლო პროცესში ჩართული დეპარტამენტების საქმიანობის შესახებ. შეხვედრა ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ, რომ მათთვის მნიშვნელოვან კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.
შეხვედრა კამპუს ტურით დასრულდა, სტუდენტებმა მოინახულეს კამპუსში არსებული კვლევითი ცენტრები და ლაბორატორიები.
საორიენტაციო შეხვედრები, იმ ხარისხის მაძიებელი სტუდენტებისთვის, რომლებიც კავკასიის უნივერსიტეტის ინგლისურენოვან საგანმანათლებლო პროგრამებს მიმდინარე აკადემიური სემესტრიდან შემოუერთდებიან, რამდენიმე ეტაპად განხორციელდება.

On September 6, International Relations department of Caucasus University hosted international degree seeking students on the campus.
In the fall semester of 2024, international degree-seeking students from more than 15 countries of the world join Caucasus University on English-language programs.
Traditionally, students received detailed information about the university's mission, internationalization policy and international relations, as well as the services available at the university and the activities of the departments involved in the educational process. The meeting was held in an interactive mode, students had the opportunity to get comprehensive answers to important questions.
The meeting ended with a tour of the campus, the students had the opportunity to familiarize themselves with the research centers and laboratories on the campus.
Orientation meetings for degree-seeking students who will join English-language educational programs of Caucasus University from the current academic semester will be held in several stages.