კავკასიის უნივერსიტეტსა და ბუქარესტის ეკონომიკის უნივერსიტეტს, რუმინეთი, შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
ბუქარესტის ეკონომიკის უნივერსიტეტი სახელმწიფო უნივერსიტეტია რუმინეთში, რომელიც 1913 წელს დაარსდა ახალგაზრდა ეკონომისტების მიერ, დასავლეთ ევროპის კომერციული აკადემიების გამოცდილებაზე დაყრდნობით. უნივერსიტეტი 23 ათას სტუდენტსა და 900-მდე აკადემიურ პერსონალს აერთიანებს და 110-ზე მეტ პროგრამას სთავაზობს სტუდენტებს როგორც საბაკალავრო, ასევე სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურზე. ბუქარესტის ეკონომიკის უნივერსიტეტი Times Higher Education World University Rankings- მსოფლიოს უნივერსიტეტების ჩამონათვალში, რუმინეთში ნომერ პირველი უმაღლესი სასწავლებელია, უნივერსიტეტს ასევე მოპოვებული აქვს AMBA-ს აკრედიტაცია.
აღნიშნული ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმება კავკასიის ბიზნესისა და კავკასიის ეკონომიკის სკოლის სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს სემესტრული გაცვლითი პროგრამით ისარგებლონ ბუქარესტის ეკონომიკის უნივერსიტეტში.

Partnership Agreement between Caucasus University and Bucharest University of Economics Studies
Caucasus University and Bucharest University of Economics Studies, Romania, have signed the partnership Agreement.
Bucharest University of Economics Studies is a state University in Romania, established in 1913 by the group of young economists, based on the experience of the Western European Commercial Academies. University is home to 23 thousand students and around 900 academic personnel and offers more than 110 educational programs on bachelor, master and doctoral level of studies. Bucharest University of Economics Studies is included in the Times Higher Education World University Rankings and positions as number one higher educational institution in Romania. Bucharest University of Economics Studies also holds AMBA accreditation.
The partnership agreement signed between the Universities will enable students of Caucasus School of Business and Caucasus School of Economics to implement an exchange semester at the partner University.