კავკასიის უნივერსიტეტსა და გენუის უნივერსიტეტს, იტალია, შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
გენუის უნივერსიტეტი 1481 წელს დაარსდა და დღეს იტალიის ერთ-ერთ ყველაზე ძველ და დიდ სახელმწიფო კვლევით უნივერსიტეტს წარმოადგენს ლიგურიას რეგიონში.
გენუის უნივერსიტეტი დაყოფილია რამდენიმე დამოუკიდებელ კამპუსად, რომლებიც ქალაქის სხვადასხვა ნაწილში მდებარეობს, და ასევე აქვს რეგიონული კამპუსები (Savona, Imperia, Santa Margherita Ligure, Ventimiglia და La Spezia), უნივერსიტეტში ფუნქციონირებს 5 ფაკულტეტი და 22 დეპარტამენტი. გენუის უნივერსიტეტი Times Higher Education World University Rankings-ის მსოფლიოს უნივერსიტეტების ჩამონათვალში, ტოპ 500-ში შეუცვლელ 401-ე ადგილს იკავებს, იტალიის მასშტაბით კი მერვე ადგილზეა.
აღნიშნული ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმება ხელს შეუწყობს ინსტიტუციურ თანამშრომლობას, სხვადასხვა მოკლევადიანი და კვლევითი პროექტების განხორციელებას.

Partnership Agreement between Caucasus University and The University of Genoa
Established in 1481, the University of Genua nowadays is one of the oldest and largest public research Universities in the Liguria Region.
The University of Genua is organized in different independent campuses around the city of Genoa and also has a number of regional campuses (Savona, Imperia, Santa Margherita Ligure, Ventimiglia and La Spezia); the university has 22 departments organized into five schools. By the Times Higher Education World University Rankings, University of Genoa is listed among the world’s top 500 Universities and holds 401st place and holds 8th place among top Universities in Italy.
The partnership agreement signed between the Universities will encourage institutional cooperation and partnership in different short-term projects and research opportunities.