კავკასიის უნივერსიტეტსა და ცენტრალური ფლორიდის უნივერსიტეტს შორის მოეწერა ხელი სტრატეგიულ შეთანხმებას, რომელიც მიზნად ისახავს ერთობლივ, საერთაშორისო სტანდარტებზე მორგებულ, მასპინძლობისა და ტურიზმის მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამის შექმნას. არსებული პროგრამა სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს თეორიული ცოდნა დარგის ადგილობრივი და საერთაშორისო სპეციალისტებისგან მიიღონ, ხოლო პრაქტიკული გამოცდილების მისაღებად ეწვივნონ ცენტრალური ფლორიდის უნივერსიტეტის როუზენის მასპინძლობის მენეჯმენტის კოლეჯს (Rosen College of Hospitality Management).
თანამშრომლობა ითვალისწინებს სტუდენტების გაცვლას, აკადემიური პერსონალის გადამზადებას, მოკლევადიანი სასერტიფიკატო კურსების შემუშავებას, ერთობლივ ღონისძიებებს, კვლევითი პროექტების განხორციელბასა და სტუდენტებისათვის ფლორიდაში დაგეგმილი სტაჟირების შეთავაზებას, რაც კავკასიის ტურიზმის სკოლის შესაძლებელობებს მნიშვნელოვნად გააძლიერებს.
ფლორიდის უნივერსიტეტის როუზენის მასპინძლობის მენეჯმენტის კოლეჯი, მსოფლიოს მასშტაბით, დარგის უპირობო ლიდერია. ამას ცხადყოფს შანხაის მსოფლიო საუნივერსიტეტო რეიტინგის 2020 წლის მაჩვენებელი, რომლის მიხედვითაც იგი ამერიკის შეერთებულ შტატებში პირველ, ხოლო მსოფლიოში მეორე ადგილს იკავებს.
ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის ფორმირების პროცესში აქტიურად არის ჩართული USAID-ის ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამა და მისი კონტრაქტორი საერთაშორისო საკონსულტაციო კომპანია „სოლიმარი“, რომელთა მხარდაჭერითაც კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლამ წარმატებით მოიპოვა გაერთიანებული ერების მსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაციის (UNWTO) საერთაშორისო აკრედიტაციის TEDQUAL-ის სერტიფიცირება და გახდა ამგვარი აღიარების მქონე პირველი ქართული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება .

Caucasus University and the University of Central Florida signed an agreement on strategic partnership aiming at delivering a joint master’s degree Program in Hospitality and Tourism Management meeting modern international standards. The program will allow its students to acquire theoretical knowledge from the local and international specialists of the field and visit Rosen College of Hospitality Management for internships.
The cooperation envisages student exchange, re-training of the academic personnel, elaborating short-term certificate courses, holding joint events and gatherings, carrying out research projects and offering internships in Florida, which will significantly contribute to enhancing the capacity of Caucasus Tourism School.
UCF Rosen College of Hospitality Management located in Orlando, Florida, offers students an unrivaled opportunity to learn and work in the heart of hospitality. Named the nation’s best, and the second best in world, the hospitality college has consistently moved up in the Shanghai Rankings’ survey over the last three years. Uniquely positioned in America’s top tourism destination, we educate the next generation of industry leaders through internationally-recognized faculty, innovative academic programs, cutting-edge research and strong industry and community partnerships. To learn more, visit website.
Active partners of the above-mentioned Joint project are the USAID’s Economic Security Program and its contractor, international consultancy Solimar. It was through their support that Caucasus Tourism School obtained UNWTO international TEDQUAL certification and thereby became the first Georgian Higher Educational Institution with such recognition.