კავკასიის უნივერსიტეტსა და ტულუზას ბიზნესის სკოლას, საფრანგეთი, შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
ტულუზას ბიზნესის სკოლა 1903 წელს დაარსდა და მოწინავე ბიზნესის სკოლაა საფრანგეთში, რომელიც 5 500-ზე მეტ სტუდენტს მენეჯმენტის მიმართულებით უახლესი ბიზნესის სფეროს საგანმანათლებლო პროგრამებს, საზაფხულო და ზამთრის სკოლის პროგრამებს სთავაზობს. ტულუზას ბიზნესის სკოლის მთავარი მიზანია მოამზადოს კვალიფიციური მენეჯერები ანალიტიკური უნარებით, პროფესიული და ინოვაციური სწავლების მეთოდით, რომელთაც შესაძლებლობა ექნებათ წვლილი შეიტანონ მდგრადი ეკონომიკის განვითარებაში.
ტულუზას ბიზნესის სკოლა ორგანიზებას უწევს ბიზნეს ფორუმებსა და პროფესიულ კონფერენციებს, რათა სტუდენტებს მისცეს წვდომა ფართო პროფესიულ ქსელზე. ბიზნესის სკოლის კურსდამთავრებულთა რაოდენობა 52 000 ათასს შეადგენს, რომელთაც იხილავთ სხვადასხვა მნიშვნელოვან და წამყვან პოზიციებზე კერძო თუ საჯარო სექტორში.
აღსანიშნავია, რომ ტულუზას ბიზნესის სკოლის საგანმანათლებლო პროგრამები და ფაკულტეტის კვლევითი საქმიანობა ფლობს სამმაგ აკრედიტაციას (AACSB, AMBA, EQUIS), რომელიც მთელს მსოფლიოში უნივერსიტეტებისა და კომპანიების მიერ არის აღიარებული.
კავკასიის უნივერსიტეტისა და ტულუზას ბიზნესის სკოლას შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულების გაფორმება ხელს შეუწყობს ამ ორი ინსტიტუტის აკადემიური თანამშრომლობის გაღრმავებას, სემესტრული გაცვლითი პროგრამების, მოკლევადიანი პროგრამების, ერთობლივი სემინარების/კონფერენციების თუ კვლევითი ნაშრომების შემუშავებას და დანერგვას.

An agreement of cooperation was signed between Caucasus University and Toulouse Business School, France.
Toulouse Business School, founded in 1903, is a leading business school in France, offering cutting-edge educational programs in the field of management to over 5 500 students, including summer and winter school programs. The primary goal of Toulouse Business School is to prepare qualified managers with analytical skills through professional and innovative teaching methods, who will have the ability to contribute to the development of a sustainable economy.
Toulouse Business School organizes business forums and professional conferences to provide students with access to a wide professional network. The school has over 52 000 alumni, many of whom hold significant leadership positions in both the private and public sectors.
It is worth noting that the educational programs and faculty research activities at Toulouse Business School have been awarded the highest international accreditations (AACSB, AMBA, EQUIS), which are globally recognized by universities and companies worldwide.
The signing of the cooperation agreement between Caucasus University and Toulouse Business School will contribute to deepening the academic collaboration between the two institutions, including the development and implementation of semester exchange programs, short-term programs, joint seminars/conferences, and collaborative research papers.