ფოტოკონკურსი აბიტურიენტებისთვის „ჩემი თვალით დანახული ევროპა საქართველოში“
9 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში აბიტურიენტებისთვის, რომლებიც დაინტერესებულნი იყვნენ  ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლაში, ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო პროგრამით, ევროპის დღეების ფარგლებში, ფოტოკონკურსი - „ჩემი თვალით დანახული ევროპა საქართველოში“ - გაიმართა.
კონკურსში მონაწილეობა მიიღეს XI-XII კლასის მოსწავლეებმა, რომელთა შორისაც ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო პროგრამის აკადემიური პერსონალისა და სტუდენტებისგან შემდგარმა ჟიურიმ გამოავლინა გამარჯვებული.
ფოტოკონკურსის გამარჯვებული გახდა - მარიამ სამუშია - ნუკრიანის N2 საჯარო სკოლის მოსწავლე. კონკურსის სხვა მონაწილეებს სერტიფიკატები და კავკასიის უნივერსიტეტის ბრენდირებული ნივთები გადაეცათ.
კონკურსში მონაწილეობისათვის საჭირო იყო თემატური ფოტოს გადაღება, რომელიც ასახავდა საქართველოს კავშირს ევროპასთან და ევროპულ ღირებულებებთან.

On May 9 a photo contest titled "Europe in Georgia Seen Through My Eyes" took place at Caucasus University for prospective students interested in the European Studies undergraduate program at the School of Humanities and Social Sciences. The event was held withing the framework of Europe Days.
XI-XII grade students took part in the competition. The jury, consisting of academic staff and students of the bachelor's program of European Studies, identified the winner.
The winner of the photo contest was Mariam Samushia, a student of N2 public school in Nukriani. Certificates and Caucasus University branded items were given to other participants of the competition.
The participants were required to take a thematic photo that reflected Georgia's connection with Europe and European values.