ბექა ჭანტურიას წიგნის „მეცოდინება - ეს ამად ღირდა!“ პრეზენტაცია
CU კამპუსში, კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის კურსდამთავრებულის, ბექა ჭანტურიას წიგნის  „მეცოდინება - ეს ამად ღირდა!“ პრეზენტაცია გაიმართა.
წარმოდგენილი ლექსების კრებული მისი ცხოვრების სხვადასხვა ეტაპს მოიცავს და ნათლად გამოხატავს ავტორის ემოციურ მდგომარეობას, შესაბამისად, განსხვავებულია ამ ლექსების შინაარსი და ის შინაგანი განწყობები, რაც  ლექსებიდან ვლინდება. აქ ნახავთ, როგორც სიყვარულით აღტაცებული ბიჭის, ასევე, საკუთარი ქვეყნის ბედით შეწუხებული ავტორის ლექსებს, რომელიც ძლიერი პროტესტის განცდითაა დაწერილი.  თუმცა, შიგადაშიგ, თითქოს, დაღლილია და ბრძოლის აზრს ვეღარ ხედავს.
პრეზენტაცია ბექას ოჯახის ორგანიზებით, მისი მეგობრების და ახლობლების წრეში გაიმართა.
აღსანიშნავია, რომ ბექა ჭანტურიას პირველი წიგნის  "სუბიექტურად ჯანმრთელი"-ის დებიუტი სწორედ კავკასიის უნივერსიტეტში შედგა, "სუბიექტურად ჯანმრთელი" ავტობიოგრაფიული რომანია, რომელიც ნეიროფიბრომატოზის დიაგნოზის მატარებელ ბიჭზე მოგვითხრობს.

A presentation of Beka Chanturia’s book "I’ll Keep It in Mind - It Was Worth It!" was held at the CU campus. Beka Chanturia is a graduate of the Caucasus School of business.
The collection of poems includes different stages of the author's life and vividly reflects his emotional journey. As such, the poems cover a wide range of themes and emotional states. In the book you will find a boy in love and also an author concerned about the fate of his country, whose musings are marked by a sense of protest. Though from time to time you will see him defeated with no desire to continue fighting.
The presentation was organized by Beka's family and was held with his friends and relatives.
It should be noted that Beka Chanturia's first book "Subjectively Healthy" debuted at Caucasus University, "Subjectively Healthy" is an autobiographical novel that tells a story about a boy diagnosed with neurofibromatosis.