CSG-ის სტუდენტების მიერ განხორციელებული სამოქალაქო ჩართულობის პროექტების პრეზენტაცია
29 მაისს, სამოქალაქო განათლების ლექტორთა ასოციაციის ორგანიზებით, საუნივერსიტეტო სასწავლო კურსის ,,დემოკრატია და მოქალაქეობის’’ ფარგლებში, გაიმართა სტუდენტთა მიერ განხორციელებული სამოქალაქო ჩართულობის პროექტების პრეზენტაცია. საქართველოს მასშტაბით შეირჩა 18 სამოქალაქო ჩართულობის პროექტი.
სტუდენტთა პროექტების თემატიკა მრავალფეროვანი, რეგიონულ პრობლემებზე ორიენტირებული და აქტუალური იყო. სტუდენტებმა წარმოადგინეს პროექტები საარჩევნო უფლებების, ადგილობრივ თვითმმართველობაში ჩართულობის, თვითადვოკატირების გაძლიერების, კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის, შშმ პირთათვის გარემოს ადაპტაციის, კონსტიტუციის შესახებ ცნობადობის ამაღლების, ცხოველთა დაცვისა და სხვა მიმართულებით წარმოებული კამპანიების შესახებ. თითოეული პრეზენტაციის წარდგენის შემდეგ პროექტის ავტორებმა უპასუხეს აუდიტორიის კითხვებს
სტუდენტთა სამოქალაქო ჩართულობის პროექტები შეაფასა კომისიამ, რომელიც დაკომპლექტდა სამოქალაქო განათლების ლექტორთა ასოციაციის წევრებითა და მოწვეული სტუმრებით. კომისიამ გამოავლინა 5 გამარჯვებული, მათ შორის კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის სტუდენტების: ანანო თევზაძის, ანა რაზმაძისა და მარი იმერლიშვილის პროექტი ,,ქართველი ქალი მწერლები სასკოლო პროგრამაში’’. პრიზი ასევე გადაეცა სახელმწიფო მართვის სკოლის საბაკალავრო პროგრამების სასწავლო კურსის - „დემოკრატია და მოქალაქეობა“  ლექტორს, ასოცირებულ პროფესორ ქეთევან მუხიგულს.

On May 29, the Civic Education Lecturers Association organized a presentation of student civic engagement projects as part of the University Democracy and Citizenship course. 18 civic engagement projects were selected throughout Georgia.
The themes of the student projects were varied and topical, focused on regional issues. The students presented projects on suffrage, involvement in local self-government, strengthening self-advocacy, protection of cultural heritage, adaptation of the environment for people with disabilities, raising awareness on the Constitution, animal protection and other campaigns. After each presentation, the project authors answered questions from the audience.
Student civic engagement projects were evaluated by a commission staffed by members of the Civic Education Lecturers Association and invited guests. The commission identified 5 winners, including the project "Georgian Women Writers in the School Program" by Anano Tevzadze, Ana Razmadze and Mari Imerlishvili, students of the Caucasus School of Governance. Associate Professor Ketevan Mukhiguli who is a lecturer of the undergraduate program at CSG, was awarded the prize - "Democracy and Citizenship".