13 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია და უნივერსიტეტის წარმომადგენლები, პროექტის „მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა“ ფარგლებში, აკადემიკოს მზექალა შანიძეს ეწვივნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, კახა შენგელიამ მზექალა შანიძეს ჯილდო - „ქართული ენის ქომაგი“ გადასცა, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტმა წელს პირველად დააწესა.
14 აპრილს, ქართული ენის დღეების შემაჯამებელ ღონისძიებაზე კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში მზექალა შანიძის სახელობის აუდიტორია გაიხსნება.
ქართული ენის დღეები კავკასიის უნივერსიტეტში პროფესორ მარიამ მანჯგალაძის ინიციატივით და კავკასიის უნივერსიტეტის ორგანიზებით დაიგეგმა. პროექტის ფარგლებში 30 მარტიდან 12 აპრილის ჩათვლით, CU კამპუსში სხვადასხვა ღონისძიება ჩატარდა, მათ შორის საჯარო ლექციები და კონკურსები სტუდენტებისა და აბიტურიენტებისთვის.

On April 13, President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, and representatives of the University visited Academician Mzekala Shanidze within the framework of the project "I love Georgian - my state language".
During the visit, Dr. Shengelia presented Mzekala Shanidze with the award - "Supporter of the Georgian Language", which was established by the Caucasus University for the first time this year.
On April 14, Auditorium of Mzekala Shanidze will be opened on the campus of Caucasus University at the final event of Georgian Language Days. Georgian Language Days at Caucasus University were organized on the initiative of Professor Mariam Manjgaladze. As part of the project, from March 30 to April 12, various events were held at the CU campus, including public lectures and competitions for entrants.