2 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია ''ლიბრარეა''-ში საჯარო ლექცია გაიმართა. ლექციას წარუძღვა ისტორიკოსი და რუსეთ-საქართველოს 1921 წლის ომისა და საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის მკვლევარი, დიმიტრი სილაქაძე, თემაზე - „რუსეთ-საქართველოს 1921 წლის ომი, ოკუპაციის ისტორია და დღევანდელობა“.
სპიკერმა ისაუბრა ისეთ თემებზე, როგორიცაა: რუსეთ-საქართველოს ურთიერთობა, ომის გამომწვევი მიზეზები და შედეგები, ოკუპაცია და დღევანდელი რეალობა. ლექცია წარიმართა ინტერაქციულ ფორმატში, მონაწილეებმა ამომწურავი პასუხები მიიღეს მათთვის საინტერესო და მნიშვნელოვან საკითხებზე.
ლიბრარეას სივრცეში აქტიურად იმართება სამეცნიერო, კულტურული, პოლიტიკური თუ სხვა სახის საუბრები. სივრცე მუდმივად მასპინძლობს კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და საზოგადოებისთვის საინტერესო სპიკერებს. ასევე, იგეგმება ახალი საჯარო ლექციები სერიისთვის - საუბრები ლიბრარეაში.

On March 2, Caucasus University Department of International Relations and Projects hosted Miguel Kamba, Honorary Professor of Economics, Business and Tourism, Alcala University; Blanca Garcia, Professor of Marketing, and Yolanda Garson, Alcala University International Relations Officer, Erasmus + Program Coordinator.
During the visit, a working meeting was held with the representatives of the University's Department of International Relations and Projects. At the meeting, the parties discussed the issues of deepening the existing cooperation, in particular, agreed on the implementation of an exchange research program for Caucasus University doctoral students, as well as internship opportunities at leading medical institutions in Spain for students in the MD program.
It should be noted that Alcala University has been a partner of Caucasus University since 2018 within the framework of Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The collaboration aims to mobilize students and administrative/academic staff between universities.