მედიცინის სკოლის ორგანიზებით, 5 მაისს კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა საჯარო ლექცია სახელწოდებით ,,აღმოაჩინე, გამოიკვლიე, იმოქმედე: კვლევის მნიშვნელობა სხვადასხვა სფეროში”.
საჯარო ლექციას გაუძღვა კავკასიის უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი, WAPOR-ის ეროვნული წარმომადგენელი საქართველოდან, Gallup International Association-ის ვიცე პრეზიდენტი, "ტრი მედია ინტელიჯენსის“ კვლევის დირექტორი, ანი ლორთქიფანიძე.
საჯარო ლექციის მომხსენებლები იყვნენ: მზია სილაგაძე- „ტრი მედია ინტელიჯენსის“ დირექტორი; რატი შუბლაძე- სოციოლოგიის დოქტორი, საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA), სოციოლოგიის პროგრამის ხელმძღვანელი; ერეკლე ანთაძე- თავისუფალი უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი. „გორბის“ უფროსი პროექტების მენეჯერი; ნატა ნაკაიძე- ელიავას ფაგოთერაპიის ცენტრის ექიმი-მკვლევარი. თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის, გენეტიკის და მოლეკულური ბიოლოგიის მოწვეული ლექტორი. პროფ. ჟორდანიას და პროფ. ხომასურიძის რეპროდუქტოლოგიის ინსტიტუტის ექიმი-რეზიდენტი, რეპროდუქტოლოგი;
შეხვედრაზე განხილული იყო კვლევის მნიშვნელობა სხვადასხვა სფეროში — მედიცინიდან მარკეტინგამდე, სოციოლოგიიდან სხვა დისციპლინებამდე. ღონისძიებაზე მოსულმა სტუმრებმა მოისმინეს სხვადასხვა სფეროს პროფესიონალთა გამოცდილებები, მათ კიდევ ერთხელ დაგვანახეს, თუ როგორ ცვლის კვლევა არა მხოლოდ აკადემიურ სივრცეს, არამედ ჩვენს ყოველდღიურ ცხოვრებასაც. სტუდენტებმა გაიცნეს ორგანიზაცია WAPOR-ი (World Association for Public Opinion Research) და მისი პარტნიორობა კავკასიის უნივერსიტეტთან.

On May 5, the School of Medicine organized a public lecture - “Discover, Explore, Act: The Importance of Research in Various Fields” at Caucasus University.
The lecture was led by Ani Lortkipanidze, a visiting lecturer at Caucasus University, National Representative of WAPOR from Georgia. Vice President of Gallup International Association. Research Director at Tri Media Intelligence;
The speakers of the public lecture were: Mzia Silagadze - Director of Tri Media Intelligence; Rati Shubladze - Doctor of Sociology. Head of the Sociology Program at the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA); Erekle Antadze - Visiting Lecturer at the Free University. Senior Project Manager at GORBI; Nata Nakaidze - Researcher at the Eliava Phage Therapy Center. Visiting Lecturer in Genetics and Molecular Biology at Tbilisi State Medical University. Resident Physician at the Prof. Zhordania and Prof. Khomasuridze Institute of Reproductology, Reproductive Medicine Specialist.
The meeting discussed the importance of research in various fields — from medicine to marketing, from sociology to other disciplines.
Guests attending the event heard firsthand from professionals across various fields, who once again demonstrated how research influences not only the academic sphere but also our everyday lives. Students also had the opportunity to learn about the World Association for Public Opinion Research (WAPOR) and its partnership with Caucasus University.