რენის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტიში
1-ელ მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა რენის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს, ვიცე-პრეზიდენტს  მურიელ ჰისსლერსა (Muriel Hissler) და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენელს იოლაინ ბომპაის (Yolaine Bompays)  უმასპინძლა.
რენის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსს სტუმრობდნენ: ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის კოორდინატორი და საფრანგეთის საელჩოს სამეცნიერო და საუნივერსიტეტო ატაშე.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანთან, ელენე ჯღარკავასთან და ეკონომიკის სკოლის დეკანთან, სოსო ბერიკაშვილთან. შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის სტრატეგია, რომელიც მოიცავს ორმაგი ხარისხის პროგრამების შემუშავებას ეკონომიკის მიმართულებით, ასევე გაცვლითი პროგრამების შესაძლებლობას ბიზნესის ადმინისტრირებისა და სხვა მიმართულებების ფარგლებში.
აღსანიშნავია, რომ რენის უნივერსიტეტი, ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური სახელმწიფო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაა საფრანგეთში, რომელიც გამოირჩევა უცხოელი სტუდენტებისა და საგანმანათლებლო პროგრამების მრავალფეროვნებით.

On March 1, the Department of International Relations of Caucasus University hosted the representatives of the University of Rennes, Vice President Muriel Hissler and the representative of the Department of International Relations, Yolaine Bompays.
The coordinator of the French-Georgian University and the scientific and university attaché of the French Embassy both paid a visit to the Caucasus University campus alongside the representatives of the University of Rennes.
Within the framework of the visit, a work meeting was held with the dean of Caucasus School of Business, Elene Jgharkava, and the dean of the School of Economics, Soso Berikashvili. During the meeting, the parties discussed the strategy of future cooperation, which includes the development of dual degree programs in the field of economics, as well as the possibility of exchange programs within other areas of business administration.
It is worth noting that the University of Rennes is one of the largest public higher education institutions in France, distinguished by the diversity of foreign students and educational programs.