13 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, ახალგაზრდა შვედ-ქართველი მომღერლის საბინა ჭანტურიას მუსიკალური საღამო გაიმართა.
ღონისძიებაზე აუდიტორიამ მოისმინა საბინა ჭანტურიას საავტორო სიმღერები და გაეცნო მის შემოქმედებას.
აღსანიშნავია, რომ მუსიკოსს მიღებული აქვს ევროპული საუნივერსიტეტო მუსიკალური განათლება. საბინა მიწვეული იყო “World Champhionship of Performing Arts”-ზე ჰოლივუდში (2011 წ.), რის შემდეგაც ახალგაზრდა მომღერლით დაინტერესდა ცნობილი ჰოლივუდელი რეჟისორი ჩად შოლმაიერი, რომელმაც ზედიზედ ორი კლიპი გადაიღო მუსიკოსისთვის. 2017 წელს საბინა საქართველოს ეროვნული ევროვიზიის ფინალისტთა კონკურსში მონაწილეობდა და დღემდე აქტიური საკონცერტო ცხოვრებით ცხოვრობს, მონაწილეობს სხვადასხვა მუსიკალურ ფესტივალებში როგორც საქართველოში, ისე ევროპასა და ამერიკაში (მაგ.: Copenhagen Songwriters Festival, Stockholm Folk Festival, The Viper Room (Hollywood) და სხვა).
საბინამ 2022 წელს 8 აგვისტოს მოვლენებთან დაკავშირებით გამოუშვა ახალი მუსიკალური ვიდეოკლიპი ”Blood On Your Hands”, რომელიც ეხება ომის თემას, მათ შორის უკრაინაში მიმდინარე მოვლენებს.
მუსიკალური საღამოს დასასრულს, მუსიკოსმა აუდიტორიის მიერ დასმულ კითხვებს მისი შემოქმედების, ინსპირაციის, სამშობლოს და სხვა თემატური საკითხების შესახებ ამომწურავი პასუხები გასცა.

On October 13, a musical evening of the young Swedish-Georgian singer Sabina Chantouria was held in the conference hall of the Caucasus University.
At the event, the audience heard Sabina Chantouria's original songs and got acquainted with her work.
It should be noted that the musician received an European musical education. Sabina was invited to the "World Championship of Performing Arts" in Hollywood (2011), after which the famous Hollywood director Chad Schollmeyer became interested in the young singer, who shot two music videos in a row for the musician. In 2017, Sabina participated in the Georgian National Eurovision finalist competition, participating in various music festivals both in Georgia, Europe and America (eg: Copenhagen Songwriters Festival, Stockholm Folk Festival, The Viper Room (Hollywood) and others).
In connection with the events of August 8, 2022, Sabina released a new music video "Blood On Your Hands", which deals with the theme of war, including the current events in Ukraine.
At the end of the musical evening, the musician gave comprehensive answers to the audience's questions about her creativity, inspiration, homeland and other thematic issues.