6 ივნისს კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა პროექტის „სამართლებრივი დებატები ამერიკული საპარლამენტო ფორმატით“ ფინალური ეტაპი. პროქტში გამარჯვება მოიპოვა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდმა. გუნდის წევრებს, გიორგი ლაზარიაშვილსა და ბადრი გრიგალაშვილს კავკასიის უნივერსიტეტისგან საჩუქრად გადაეცათ სამართლის სამაგისტრო პროგრამის 1000-1000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი.
პროექტი კავკასიის უნივერსიტეტში მიმდინარეობდა რამდენიმე ეტაპად:
I ეტაპი - ტრენინგი პოლიტიკურ იდეოლოგიებში
II ეტაპი - ტრენინგები უახლეს სასესხო რეგულაციებთან და საკანონმდებლო ცვლილებებთან დაკავშირებით.
III ეტაპი - ტრენინგები დებატების ფორმატში
IV ეტაპი - დებატების ტურნირი
დებატების ტურნირში მონაწილეობას იღებდა 2 სტუდენტისგან შემდგარი 14 გუნდი, რომელთაგან ნახევარფინალში გადაინაცვლა 4-მა გუნდმა. მონაწილეებს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ უნივერსიტეტისგან საჩუქრები გადასცა.
პროექტი განხორციელდა ა(ა)იპ ჯეი ენდ თი ქონსალთინგის სასწავლო ცენტრის (J&T Consulting Educational Center) ორგანიზებითა და კავკასიის უნივერსიტეტის მხარდაჭერით.

On June 6, Caucasus University hosted the final stage of the project "Legal Debates in American Parliamentary Form". The winner of the project was Ilia State University team, members of which - Giorgi Lazariashvili and Badri Grigalashvili - were awarded with 1000 GEL voucher each by Caucasus University to pursue their education at Master's Program of Law.
The project was carried out in several stages in Caucasus University:
I stage - training in political ideologies
II stage - training on latest loan regulations and legislative amendments
III stage - trainings in debate formats
IV stage - debate tournament
14 teams comprising of 2 students each participated in the debate tournament, four of which went to the semi-final. The prizes were awarded by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia.
The project was organized by J & T Consulting Educational Center and supported by Caucasus University.