ფსიქოლოგიური სემინარი თბილისში მცხოვრები ირანელი სტუდენტებისთვის
9 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, თბილისში მცხოვრები ირანელებითვის ფსიქოლოგიური სემინარი ჩატარდა. სემინარის მიზანი იყო საქართველოში უცხო ქვეყნების მოქალაქეებისთვის, ფსიქოლოგიური მეთოდებით, პანდემიით გამოწვეული პრობლემების გადაჭრის გზების პოვნა.
ღონისძიება კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ გახსნა და აუდიტორიას სიტყვით მიმართა. ღონისძიებას ესწრებოდენ ირანის საელჩოს კულტურის ატაშე, ჰამიდ მოსთაფავი, ირანელი სტუდენტები და ოჯახები.
აღსანიშნავია, რომ დღეს საქართველოში უამრავი ირანელი სტუდენტი სწავლობს, როგორც კავკასიის უნივერსიტეტში, ასევე საქართველოს ნებისმიერ უმაღლეს სასწავლებლებში.

On June 9, a seminar on psychology was held at Caucasus University for Iranians living in Tbilisi. The aim of the seminar was to find ways to solve the problems caused by the pandemic for foreign citizens in Georgia through psychological methods.
The event was opened by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, who addressed the audience. The event was attended by the Cultural Attaché of the Iranian Embassy, Hamid Mostafavi, Iranian students and families.
It is noteworthy that today many Iranian students study in Georgia, both at Caucasus University and in any higher education institution of Georgia.