28 მაისს, იუსტიციის სამინისტროში სტუდენტებისათვის სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონიალი გაიმართა. მთავარი პროკურორის პირველმა მოადგილემ დავით საყვარელიძემ სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლებლის ის სტუდენტები დააჯილდოვა, რომელთაც იურიდიული კლინიკა პროკურატურის ორგანოებში გაიარეს.
სერტიფიკატები კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის შემდეგ სტუდენტებს გადაეცათ: მაგისტრანტები– თამარ გვასალია, ხატია ხერხეულიძე, მიხეილ ადუაშვილი და ბაკალავრიატის IV კურსის სტუდენტი - ქეთევან ესებუა.
დავით საყვარელიძემ მომავალ იურისტებს პრაქტიკული კურსის დასრულება მიულოცა და პროფესიული წინსვლა უსურვა.
სამთვიანი იურიდიული კლინიკა მთავარ პროკურატურაში კონკურსის წესით შერჩეულმა 23-მა სტუდენტმა გაიარა. თეორიული მომზადების კურსის გარდა, სტუდენტებმა ტრენინგები გაიარეს ისეთ დისციპლინებში, როგორიცაა სამართლებრივი წერა, ადამიანის უფლებები, ნაფიც მსაჯულთა სასამართლო პროცესი და სხვა. სწავლების თეორიული ნაწილის დასრულების შემდეგ კი, ისინი სამუშაოდ პროკურორებთან გადანაწილდნენ და ყოველდღიური მუშაობისათვის საჭირო ცოდნა და გამოცდილება შეიძინეს.

On May 28, an award ceremony for students was conducted. Davit Sakvarelidze, First Deputy Prosecutor, Georgian Prosecutors Office presented the students who pass out working practice in prosecutor organs. He congratulated lawyers with finishing the course and wished them the best of success in their professional development and future careers.
Already the three month practical training session has passed for 23 selected students. The certificates were given to Caucasus University's School of Law students: Master's program students Tamar Gvasalia, Khatia Kherkheulidze, Mikheil Aduashvili and senior student-Ketevan Esebua
Other than the theoretical training course, students successfully completed training in such disciplines as legal writing, human rights, conducting jury trial, etc. Upon finishing of theoretical part they were allocated to work with prosecutors where they gained additional knowledge and gained experience in how they would work on a daily basis.
Davit Sakvarelidze personally awarded the students who pass out legal clinic in various department of the prosecutors structure. He congratulated the new lawyers with having finishing the course. The students will be given appropriate academic credits for their professional practice in their universities.