სოციალური მედია, როგორც პოლიტიკური გავლენის ინსტრუმენტი
19 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში “ლიბრარეა“ საჯარო ლექცია გაიმართა თემაზე - "სოციალური მედია, როგორც პოლიტიკური გავლენის ინსტრუმენტი".
შეხვედრას უძღვებოდნენ სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოების (ISFED) აღმასრულებელი დირექტორი ნინო დოლიძე და დეზინფორმაციის მკვლევარი ნინი გვილია.
პრეზენტაციაზე მიმოხილული იყო ისეთი საკითხები, როგორებიცაა: როგორ იყენებენ სოციალურ მედიას საზოგადოებრივ აზრზე ზეგავლენის მოხდენის მიზნით, მათ შორის საარჩევნო კამპანიებისას; სოციალურ ქსელებში მიმდინარე დეზინფორმაციული კამპანიები და ანტიდასავლური გზავნილები; რუსული პროპაგანდა და საინფორმაციო ოპერაციები საქართველოში.
ლექცია ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა. დამსწრე აუდიტორიამ ამომწურავი პასუხები მიიღო, მათთვის საინტერესო და მნიშვნელოვან საკითხებზე.

On September 19, a public lecture on the topic - "Social media as a tool of political influence" was held in the Caucasus University bookstore "Librarea".
The meeting was chaired by the executive director of the International Society for Fair Elections and Democracy (ISFED) Nino Dolidze and disinformation researcher Nini Gvilia.
The presentation touched on issues such as: how social media is used to influence public opinion, including during election campaigns; ongoing disinformation campaigns and anti-Western messages on social networks; Russian propaganda and information operations in Georgia.
The lecture was held in interactive mode. The audience received comprehensive answers to issues of interest to them