ესპანეთის დელეგაცია კავკასიის უნივერსიტეტში
26 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს ესპანეთის საქმეთა დროებითი რწმუნებული, მარკოს გრანადოს გომესი და სერვანტესის ინსტიტუტის დირექტორი, ფერნანდო ვერა დე რეი ესტუმრნენ.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორთან, ქეთევან კარბაიასთან, ასევე საერთაშორისო ურთიერთობების დირექტორის მოადგილესთან, ანი თავართქილაძესთან და ამალია მხითარიანთან, ესპანური ენის კათედრის ხელმძღვანელთან.
მხარეებმა ასევე განიხილეს კავკასიის უნივერსიტეტსა და სერვანტესის ინსტიტუტს შორის სამომავლო თანამშრომლობისთვის დაწყებული პროცესები, რაც სამომავლოდ ცენტრისა და ენის შესწავლის პოპულარიზაციის შესაძლებლობას შექმნის სტუდენტებისათვის.

On September 26, H.E Marcos Granados Gómez, Charge’ d’Affaires a.i of Spain in Georgia and Mr. Fernando Vera de Rey, Director of Instituto Cervantes, have visited Caucasus University.
A work meeting has been held with Ms. Ketevan Karbaia, Director of International Relations Department, with Ms. Ana Tavartkiladze, Deputy Director of International Relations Department and Mrs. Amalia Mkhitariani, Head of the Spanish Language Academic Unit.
The parties also discussed the processes initiated for the partnership between the Instituto Cervantes and Caucasus University, which in the future will create an opportunity to promote the center and Spanish language among the students.