23 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ადმინისტრაციული პერსონალისთვის გაიმართა პროექტის „VIRTUALLYEDU – ვირტუალური მობილობა და ციფრული განათლება“ საინფორმაციო შეხვედრა.
შეხვედრის მონაწილეებმა მიიღეს დეტალური ინფორმაცია პროგრამის ახალი ფაზის შესახებ, ასევე ისაუბრეს მენტორების ვორკშოპსა და ჰაკათონის ფარგლებში დაგეგმილ აქტივობებზე. დისკუსიის ფარგლებში განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო სტუდენტების ჩართულობის გაზრდის გზებს და უნივერსიტეტში ინოვაციური აქტივობების განხორციელების შესაძლებლობებს.
„VIRTUALLYEDU – ვირტუალური მობილობა და ციფრული განათლება“ არის ერასმუს+ -ის მიერ დაფინანსებული ინსტიტუციური განვითარების პროექტი, რომლის მიზანია ევროპისა და აღმოსავლეთ სამეზობლო რეგიონების ახალგაზრდების დაკავშირება უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებთან, ფაკულტეტის წევრებთან და აკადემიურ პერსონალთან. პროექტი ხელს უწყობს ციფრული უნარების განვითარებას, დასაქმების შესაძლებლობების ზრდას და ახალგაზრდული ქსელის გაძლიერებას ევროკავშირსა და აღმოსავლეთ სამეზობლო ქვეყნებს შორის.

On September 23, Caucasus University hosted an information session on the project “VIRTUALLYEDU – Virtual Mobility and Digital Education” for administrative staff.
During the meeting, participants received detailed information about the new phase of the program and discussed upcoming activities within the framework of the mentors’ workshop and hackathon. The discussion also focused on ways to enhance student engagement and implement innovative activities at the university.
“VIRTUALLYEDU – Virtual Mobility and Digital Education” is an Erasmus+ funded institutional development project that aims to connect young people from Europe and the Eastern Neighborhood region with students, faculty members, and academic staff of higher education institutions. The project supports the development of digital skills, promotes employability, and strengthens youth networks between the European Union and Eastern Neighborhood countries.