ალკალას უნივერისტეტის დელეგაციის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
2 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა ალკალას უნივერსიტეტის ეკონომიკის, ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის საპატიო პროფესორს, მიგელ კამბას,  მარკეტინგის პროფესორს, ბლანკა გარსიასა და ალკალას უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის, ერაზმუს+ პროგრამის კოორდინატორს, იოლანდა გარსონს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრაზე მხარეებმა არსებული თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხებზე ისაუბრეს, კერძოდ შეთანხმდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებისთვის გაცვლითი კვლევითი პროგრამის განხორციელებაზე, აგრეთვე დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებისთვის ესპანეთის წამყვან სამედიცინო დაწესებულებებში პრაქტიკის გავლის შესაძლებლობებზე.
აღსანიშნავია, რომ ალკალას უნივერსიტეტი ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility –ICM)პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია 2018 წლიდან. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის სტუდენტებისა და ადმინისტრაციულ/აკადემიური პერსონალის მობილობას.

On March 2, Caucasus University Department of International Relations and Projects hosted Miguel camba, Honorary Professor of Economics, Business and Tourism, Alcala University; Blanca Garcia, Professor of Marketing, and Yolanda Garzon, Alcala University International Relations Officer, Erasmus + Program Coordinator.
During the visit, a working meeting was held with the representatives of the University's Department of International Relations and Projects. At the meeting, the parties discussed the issues of deepening the existing cooperation, in particular, agreed on the implementation of an exchange research program for Caucasus University doctoral students, as well as internship opportunities at leading medical institutions in Spain for students in the MD program.
It should be noted that Alcala University has been a partner of Caucasus University since 2018 within the framework of Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The collaboration aims to mobilize students and administrative/academic staff between universities.