კავკასიის უნივერსიტეტმა 21-30 აპრილს, პავოლ ჯოზეფ შაფარიკის უნივერსიტეტის სლოვაკეთი, დოქტორანტურის საფეხურის სტუდენტს, იგნაკ ბროშს უპასპინძლა. ვიზიტი დაიგეგმა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტისა და კავკასიის სამართლის სკოლის ორგანიზებით.
მობილობის ფარგლებში სტუდენტისთვის დაიგეგმა გაცნობითი შეხვედრა საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენელთან. შეხვედრაზე სტუდენტს შესაძლებლობა მიეცა მიეღო ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
ასევე, გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანთან, სოფიო შენგელიასთან, სადაც განხილულ იქნა აკადემიური თანამშრომლობის პერსპექტივები და სამართლის სფეროში აქტუალური საკითხები.
მობილობის განმავლობაში სტუდენტს სადოქტორო ნაშრომთან დაკავშირებით ინდივიდუალური კონსულტაციები გაუწია კავკასიის სამართლის სკოლის ასოცირებულმა პროფესორმა, თამარ ავალიანმა. კონსულტაციების ფარგლებში დაიგეგმა რამდენიმე სამუშაო შეხვედრა, რაც სტუდენტს დაეხმარა კვლევის მიმართულებების დახვეწაში. გარდა ამისა, სტუმარს მიეცა შესაძლებლობა დასწრებოდა სამართლის სკოლის ინგლისურენოვან ლექციებს და გაცნობოდა სასწავლო პროცესის სპეციფიკას.

Caucasus University hosted a PhD student, Ignac Brošch, from Pavol Jozef Šafárik University in Slovakia from April 21 to 30. The visit was organized by the International Relations Department of Caucasus University and the Caucasus School of Law.
As part of the mobility program, an introductory meeting was arranged for the student with a representative of the International Relations Department. During the meeting, the student had the opportunity to receive information about the university’s academic programs, international initiatives, and achievements.
An additional introductory meeting was held with the Dean of the Caucasus School of Law, Sophio Shengelia, where prospects for academic cooperation and current issues in the field of law were discussed.
During the mobility, the student also received individual consultations related to his doctoral thesis from Associate Professor Tamar Avaliani of the Caucasus School of Law. Several working meetings were scheduled within this framework, which helped the student refine his research directions. In addition, the guest had the opportunity to attend English-taught lectures at the School of Law and become familiar with the specifics of the educational process.