6-10 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა უმასპინძლა ISCTE ლისაბონის უნივერსიტეტის, პორტუგალია, არქიტექტურისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანს, სერხიო მოროს.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმარს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი საგანმანათლებლო და საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. მხარეებმა განიხილეს და შეაჯამეს კავკასიის უნივერსიტეტსა და ISCTE ლისაბონის უნივერსიტეტს შორის ინსტიტუციური თანამშრომლობის შედეგები, ასევე Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში სამომავლო პარტნიორობის კიდევ უფრო გაღრმავების შესაძლებლობები.
ვიზიტის ფარგლებში ასევე გაიმართა შეხვედრა კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის წარმომადგენლებთან, რომელსაც ესწრებოდნენ ტექნოლოგიების სკოლის დეკანი შოთა ნიჟარაძე, საბაკალავრო და სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი ნათია სულაბერიძე და სკოლის აფილირებული პროფესორი გიორგი დათუკიშვილი. შეხვედრაზე მხარეებმა იმსჯელეს აკადემიური თანამშრომლობის, ერთობლივი კვლევითი პროექტებისა და საგანმანათლებლო პროგრამების განვითარების შესაძლებლობებზე.
აღსანიშნავია უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს როგორც აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, ასევე სტუდენტთა მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

From July 6-10, the International Relations Department of Caucasus University hosted Sérgio Moro, Dean of the Faculty of Architecture and Technology at ISCTE - Institute of Lisbon, Portugal.
As part of the visit, an introductory meeting was held with representatives of the International Relations Department. During the meeting, the guest was introduced to the University's academic and international programs, as well as its key achievements. The parties discussed and summarized the results of the institutional cooperation between CU and ISCTE Institute Lisbon and the prospects for strengthening institutional cooperation, including opportunities to further expand their partnership within the framework of the Erasmus+ Programme.
The visit also included a meeting with representatives of the Caucasus School of Technology, attended by Dean Shota Nijaradze, Administrative Director of the Bachelor's and Master's Educational Programmes Natia Sulaberidze, and affiliated professor, George Datukishvili. The discussion focused on opportunities for academic collaboration, joint research initiatives, and the development of educational programmes.
It is noteworthy that the cooperation agreement between the two universities provides for the mobility of academic and administrative staff, as well as students, within the framework of teaching and research activities, further strengthening international collaboration between the institutions.