23-27 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტი, ლაიფციგის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, გერმანია, ბიზნესის ადმინისტრირებისა და ინდუსტრიული ინჟინერიის ფაკულტეტის პროფესორს ეკონომიკისა და რაოდენობრივი მეთოდების დარგში, ბოდო შტურმს მასპინძლობს.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან და კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანთან.
შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე პროფესორი შტურმი გაეცნო ინფორმაციას უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამების, საერთაშორისო აკრედიტაციებისა და მიღწევების შესახებ. მხარეებმა აგრეთვე განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების გზები, რომელიც ასევე მოიცავს პარტნიორობის გაფორმებას ერაზმუს+ ის კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში.
ლაიფციგის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტსა და კავკასიის უნივერსიტეტს შორის მოქმედებს ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულება, რაც კავკასიის ბიზნესის და და ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებს შესაძლებლობას აძლევს ისარგებლონ მობილობით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

Between September 23-27, Caucasus University hosts Bodo Sturm, Professor of Economics and Quantitative Methods from the Faculty of Business Administration and Industrial Engioneering of the Leipzig University of Applied Sciences, Germany.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the representatives of the International Relations Department and the Dean of the Caucasus School of Business.
During the meeting, the parties reviewed the existing cooperation between the Universities, and Professor Sturm got acquainted with the information about the educational programs, international programs, international accreditations and achievements of the Caucasus University. The parties also discussed ways to deepen future cooperation, which also includes the signing of a partnership within the Erasmus+ International credit mobility program.
Whithin the cooperation agreement signed between the Leipzig University of Applied Sciences and the Caucasus University, enables undergraduate students of the Caucasus School of Business and Caucasus School of Economics to benefit from the mobility at the partner university.