კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტის სამუშაო ვიზიტი ლილის კათოლიკურ უნივერსიტეტში, საფრანგეთი
კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი, 27 იანვრის კვირაში, სამუშაო ვიზიტით ეწვია პარტნიორ უნივერსიტეტს – ლილის კათოლიკურ უნივერსიტეტს.
ირენა მელუას ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა, იოანის პანუსისიმ უმასპინძლა. შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა იმსჯელეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე და განიხილეს სტრატეგიული პარტნიორობის გაღრმავებისა და ერთობლივი პროგრამების განხორციელების შესაძლებლობები.
აღსანიშნავია, რომ ვიზიტის ფარგლებში ირენა მელუამ აკადემიური მობილობა განახორციელა ინჟინერიის სკოლაში – „JUNIA“, სადაც ორი საერთაშორისო საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებისთვის პროექტების მართვის ინტენსიური მოდულური სალექციო კურსი ჩაატარა.
ასევე, მნიშვნელოვანია, რომ უნივერსიტეტებს შორის Erasmus+ -ის პროექტი უკვე რამდენიმე წელია წარმატებით ხორციელდება. თანამშრომლობა მოიცავს როგორც სტუდენტების, ისე აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობას.

During the week of January 27, the Vice President of Caucasus University paid a work visit to its partner institution, Lille Catholic University. Irena Melua was hosted by the Vice President of Lille Catholic University, Ioannis Panoussis.
During the meeting, the parties discussed the existing collaboration between the universities and explored opportunities for deepening strategic partnerships and implementing joint programs.
Notably, as part of the visit, Irena Melua conducted an academic mobility program at the School of Engineering – JUNIA, where she delivered an intensive modular lecture course on project management for students of two international undergraduate programs.
It is also important to highlight that the Erasmus+ project between the universities has been successfully implemented for several years. The collaboration includes the mobility of students, as well as academic and administrative staff.