16 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეა’’-ში, გაიმართა ვორკშოპი „ჩაგრულთა თეატრის შესავალი“.
ტრენინგის ორგანიზატორია ა(ა)იპ სათემო განვითარების პლატფორმა (CDP), რომელიც ფსიქო-სოციალური სერვისების განმახორციელებელია მთელი საქართველოს მასშტაბით, აღნიშნულ შეხვედრაზე ფსიქოლოგიის ფაკულტეტის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებისთვის ორგანიზაციაში სტაჟირების შესაძლებლობაზე ისაუბრეს.
ჩატარდა ექსპერიმენტული სემინარი,რომლის მეთოდი შექმნა ბრაზილიელმა რეჟისორმა, ფსიქოთერაპევტმა და ნობელის მშვიდობის პრემიის ნომინანტმა - აუგუსტო ბოალმა.
შეხვედრა ინტერაქტიულ რეჟიმში წარიმართა,მოხდა რამდენიმე ტექნიკის დემონსტრირება, სადაც აღნიშნული მეთოდი გამოიყენეს, როგორც პიროვნების ტრანსფორმაციული მეთოდი. დამსწრე სტუდენტებს ჰქონდათ შესაძლებლობა დაესვათ კითხვები დღესდღეობით პოპულარულ ტრანსფორმაციულ ტრენინგებთან და მეთოდებთან დაკავშირებით.

On May 16, the workshop "Introduction to the Theater of the Oppressed" was held in the Caucasus University bookstore "Librarea".
The training is organized by the Community Development Platform (CDP), which implements psycho-social services throughout Georgia. At the mentioned meeting, they spoke about the possibility of internship in the organization for students in the final year of the psychology course.
An experimental workshop was held, utilizing a method developed by Brazilian director, psychotherapist, and Nobel Peace Prize nominee Augusto Boal.
The meeting was held in an interactive mode, and several techniques were demonstrated. Attending students had the opportunity to ask questions about transformational training and methods popular today.